Czy warto kupić chlebak? Jakie zalety niesie za sobą posiadanie go w kuchni? Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć na te i inne pytania na temat tego popularnego pojemnika na pieczywo.
Chlebak przedłuża czas przydatności do spożycia pieczywa, zdecydowanie lepiej niż papierowe lub foliowe torebki. Dzięki odpowiedniemu chlebakowi, który zapewnia optymalną wilgotność i temperaturę, nasze pieczywo zachowa świeżość na długo.
Dobry chlebak wykonany jest również z materiałów, które nie wchodzą w reakcję z pieczywem, dzięki czemu nasz chleb na długo pozostanie smaczny i chrupiący.
Obecnie na rynku jest bardzo wiele rodzajów chlebaków, które swoimi walorami estetycznymi mogą cieszyć oko i z łatwością można znaleźć model do każdego wnętrza.
Chlebak stalowy fot Ceneo
Jaki chlebak dobrać do kuchni w stylu nowoczesnym?
W takim wnętrzu sprawdzą się przede wszystkim chlebaki z metalu lub z szerokiej gamy tworzyw sztucznych, w stonowanych, jednolitych kolorach.
Jaki chlebak dobrać do kuchni w stylu vintage?
Gdy w naszej kuchni króluje styl dawnych lat, a na naszym blacie mamy już klasyczny retro toster i młynek do kawy, warto wybrać modele pastelowe z metalu lub z ceramiki, które wpasują się w styl epoki.
Jaki chlebak dobrać do kuchni w stylu glamour?
W kuchni pełnej błysku najlepiej sprawdzą się chlebaki ze stali nierdzewnej z geometryczną fakturą na froncie.
Jaki chlebak wybrać do kuchni w stylu industrialnym?
W tym wnętrzu wybierajmy chlebaki ciemnoszare i czarne, oczywiście ze stali nierdzewnej.
Jaki chlebak wybrać do kuchni w stylu skandynawskim?
W tym wypadku wybierzmy chlebak w jasnych barwach, bambusowe lub drewniane. Często te modele są dodatkowo wyposażone w drewnianą deskę do krojenia.
Jak duży powinien być chlebak?
Wielkość pojemnika na chleb powinna być dobrana przede wszystkim pod wielkość gospodarstwa domowego, tak by zmieścić w nim chleb dla wszystkich domowników. Jednak przed zakupem ważne jest by przygotować sobie na niego miejsce w kuchni, ponieważ długość chlebaka może wynosić do 50 cm.
chlebak ceramiczny fot. Ceneo
Materiał wykonania chlebaka
Najtańszą opcją są chlebaki plastikowe, które są dosyć lekkie i uniwersalne. Jednak pokrywy z tworzywa sztucznego łatwo mogą ulegać pęknięciom.
Chlebaki drewniane będą prezentować się pięknie w wielu wnętrzach, a dodatkowo są idealne do przechowywania pieczywa, zapewnia on idealną temperaturę i wilgotność, więc chleby i bułki nie wysychają zbyt szybko.
Opcją niezwykle wytrzymałą, ale również droższą, są chlebaki stalowe, które znajdziemy wykończone matowo lub z połyskiem, w różnych kształtach i kolorach. Zależnie od wykończenia stalowy chlebak możemy dopasować równie dobrze do wnętrza w stylu industrialnym, nowoczesny, retro jak i glamour.
Ciekawą propozycją jest również chlebak z pokrywą, która może służyć jako deska do krojenia, jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić miejsce w kuchni.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS