Nikt nie chciał wynająć Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Lublinie samochodów na potrzeby przeprowadzania egzaminów na prawo jazdy kategorii B. WORD rezygnuje z możliwości wynajmu, teraz chce kupić nowe auta egzaminacyjne.
WORD chce kupić nowe samochody egzaminacyjne
Po trzech latach eksploatowania hyundai i20 Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie ogłosił przetarg na wynajem kolejnych aut, bo obecna umowa wygasa z końcem listopada. Jednak do dziś nie poznaliśmy wykonawcy tego zadania, choć pierwszy przetarg odbył się w maju.
WORD unieważnił przetarg na wynajem samochodów na potrzeby przeprowadzania egzaminów na prawo jazdy kategorii B. W przetargu nie wpłynęła żadna oferta. WORD chciał wynająć na okres 4 lat 18 samochodów egzaminacyjnych.
Czytaj także: Hyundaia zastąpić niełatwo. WORD unieważnił przetarg na dostawę nowych aut egzaminacyjnych
W zeszłym tygodniu ogłoszono kolejne postępowanie przetargowe, jego zakończenie planowane jest na 10 czerwca. Teraz WORD zmienił strategię i zamiast wynajmu, chce kupić nowe auta egzaminacyjne. WORD chce kupić 15 fabrycznie nowych aut. Nowe pojazdy egzaminacyjne muszą być dostarczone najpóźniej do 23 listopada.
Jakie wymagania ma Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie? Wymagania są takie same, jak w przypadku ostatniego przetargu. Samochody mają być z 2022 r., silnik benzynowy do 1.3 l pojemności, minimum 65 km, prędkość min. 100 km/h, spalanie w mieście nie większe niż 6,5 l/100 km, skrzynia biegów manualna z min. 5 biegami.
Dostawca aut będzie musiał wyposażyć samochody zgodnie z przepisami w: dodatkowy hamulec i lusterka zewnętrzne dla egzaminatora, podświetlaną tablicę „L” na dachu pojazdu i instalację elektryczną umożliwiającą podłączenie systemu rejestracji obrazu i dźwięku (CCTV).
Dodatkowe wymagania ma też sam WORD: dodatkowy pedał sprzęgła dla egzaminatora, elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka, elektryczne szyby, klimatyzacja, komplet nowych dywaników gumowych, dodatkowy komplet opon zimowych z felgami.
Właściciele ośrodków szkolenia kierowców na rozstrzygnięcie przetargu czekają z niecierpliwością. Większość po zmianie samochodów egzaminacyjnych wymieni również swoją flotę, bo kursanci chcą uczyć się w takim modelu, w jakim zdają egzamin. Wymiana aut to jednak ogromny wydatek. A od modelu auta zależy jak duży.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS