A A+ A++

Bergisel jest wyjątkowa. Po modernizacji i powiększeniu w 2001 roku (Adam Małysz pozostał rekordzistą starego obiektu do czasu jego wyburzenia z odległością 120,5 metra), nowa skocznia zachwyca swoim majestatycznym wyglądem. Bergisel góruje nad Innsbruckiem, a jej znakiem charakterystycznym jest przeciwstok i niecka, w której lądują zawodnicy. Skocznia ma jednak wadę, a jest nią brak sztucznego oświetlenia.

Zobacz wideo
Kulisy kadry polskich skoczków. Trenerzy zdradzają swoje narzędzia i rytuały. Jest jeden związany z flagą!

Zmiany w Turnieju Czterech Skoczni. Konkursy w Innsbrucku od 2025 roku o innej porze

Zawody w Innsbrucku zwyczajowo są rozgrywane od godz. 13:30. Niestety o tej porze na Bergisel często panują zmienne warunki. Wiatr potrafi wypaczać wyniki zawodów, ale wieczorem jest już znacznie spokojniej. Organizatorzy wreszcie podjęli kluczową decyzję rozwiązującą ten problem, która wpłynie na większą sprawiedliwość zawodów. 

Granerud odleciał w serii próbnej. Dawid Kubacki był blisko

Jak poinformował austriacki lokalny dziennik “Tiroler Tageszeitung” zarządcy obiektu zdecydowali się zamontować sztuczne oświetlenie, tak długo wyczekiwane przez kibiców. To da możliwość przesuwania godziny zawodów zależności od warunków pogodowych. Po raz pierwszy konkurs przy sztucznym świetle na Bergisel ma zostać rozegrany w 2025 roku. Koszty inwestycji mają pochłonąć od 2 do 2,5 miliona euro. Dodatkowo na zeskoku położony zostanie też nowy igelit.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Bergisel to chluba Innsbrucka. Skocznia została wybudowana w 1927 roku. Sześć lat później rozegrano tu konkursy skoków narciarskich w ramach mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym. Impreza tej rangi powracała w to miejsce jeszcze w 1985 i 2019 roku. Z kolei pierwszy konkurs Turnieju Czterech Skoczni odbył się na Bergisel w 1953 roku. Regularnie skocznia gości także zawody Pucharu Kontynentalnego raz zawody pań. W 1964 i 1976 roku obiekt był areną zimowych igrzysk olimpijskich. Poza tym odbywają się tu zawody snowboardowe, a nawet imprezy kulturalne. 

Piotr Żyla / Onko NalkaDwóch Finów demaskuje obłudę w skokach narciarskich. “Doprowadzamy ich do wściekłości”

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOd 13 lat nie przyjmuje księdza po kolędzie. Opowiedziała dlaczego…
Następny artykułDamskie szpilki. Po których ich model warto sięgnąć i do czego go dopasować?