A A+ A++

Pobieranie opłat, blokowanie ulicy, nieudany „remont” czy odcinanie mieszkańców od utwardzonych dróg i zmuszanie ich do korzystanie z nieutwardzonych dziurawych ulic – tak w wielkim skrócie można opisać perypetie mieszkańców ulicy Czarneckiego w Regułach. Na szczęście ten koszmar dobiegł właśnie końca.

Przypomnijmy. O burzliwej historii ul. Czarnieckiego (pogranicze Reguł i Malich) pisaliśmy już w 2010 roku, gdy pojawiły się pierwsze blokady. Firma Graw-Bud-Lokal próbowała pobierać od mieszkańców opłaty  za przejazd przez należącą do niej drogę. Ta sama firma, która wcześniej z wielokrotnym naruszeniem prawa wybudowała osiedle, po czym dla uniknięcia odpowiedzialności i ciążących zobowiązań, postawiła się w stan likwidacji. Sprzedaży wybudowanych mieszkań właściciele Graw-Budu dokonali już pod szyldem kolejnej założonej przez siebie spółki, którą natychmiast po tym również zlikwidowali. Finalnie udało się jednak doprowadzić do odblokowania drogi.

Do tematu postanowili wrócić po 6 latach, gdy okazało się, że wierzyciele już zrezygnowali ze swoich roszczeń, a w procesie likwidacji nie udało się spieniężyć na ich korzyść własności gruntu pod ulicą Czarnieckiego. Następcy Graw-Budu wymyślili, że można na tym fakcie dodatkowo zarobić. Pierwszy pomysł polegał na próbie wyłudzenia od mieszkańców Czarnieckiego opłat za „utrzymanie ulicy”. Dla uwiarygodnienia żądań firma rozpoczęła, kabaretowy wręcz remont nawierzchni, w ramach którego zatrudnieni „fachowcy” praktycznie zdemolowali jezdnię na odcinku ok. 200 metrów, układając ją ponownie w sposób jeszcze bardziej nierówny i dziurawy, niż było to zrobione poprzednio. Gdy mieszkańcy osiedla widząc remontowe dokonania firmy zagrozili podaniem dewelopera do sądu za zniszczenie ulicy, ten postanowił zmienić front.

Negocjacje z deweloperem ciągnęły się latami. O ich pomyślnym zakończeniu poinformowała w swoich mediach społecznościowych wójt gminy Michałowice Małgorzata Pachecka. – Po wielu latach rozmów, i zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców ul Czarnieckiego w Regulach, podpisaliśmy akt notarialny z firmą Graw-Bud-Lokal S.A. Tym samym, gmina stała się właścicielem tej ulicy i będzie w przyszłości świadczyć usługi, tak jak robi to w przypadku mieszkańców pozostałych ulic w gminie – zaznacza Małgorzata Pachecka, wójt gminy Michałowice. – Ulica Czarnieckiego jest urządzona, znajduje się w niej również wodociąg oraz sieć kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Przy tej ulicy mieszka ok 300 osób. Kwota nabycia to 1,6 mln zł (grunt wraz z naniesieniami) – dodaje

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: [email protected] lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOd ćwierć wieku związany z jednym zakładem. Zbigniew Stachowski o budowaniu sukcesu bielskiej firmy
Następny artykułPtasia grypa: powiat lubiński w strefie zagrożenia