A A+ A++

Pod hasłem „Powołani do misji” na Jasnej Górze trwa 49. Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie. To czas modlitwy i refleksji nad dynamizmem ewangelizacyjnym, aby lepiej docierać do współczesnego człowieka. W drugą rocznicę rosyjskiej agresji na Ukrainę zanoszona jest też modlitwa o pokój, za Ukraińców, siostry i braci w tamtejszych oazowych wspólnotach.

Mirosława Szymusik – Biuro Prasowe @JasnaGóraNews

Założycielem Ruchu Oazowego jest Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki, który w pracy duszpasterskiej widział potrzebę formowania dojrzałych chrześcijan i budowanie wspólnoty Kościoła poprzez ewangelizację i formację. Jak podkreśla ks. Marek Sędek, moderator generalny Ruchu Światło-Życie, także dziś ważnym zadaniem jest tworzenie żywych środowisk wiary.

„Żywe wspólnoty, w których Kościół to nie będzie jakieś abstrakcyjne pojęcie albo nie będzie kojarzony tylko z duchowieństwem, ale z pewnym doświadczeniem wiary, braterskiej wspólnoty, pomagania sobie, dzielenia się słowem Bożym, wspólnej modlitwy” – powiedział ks. Marek Sędek.

Pallotyn ks. Wiktor Matuszewski z Żytomierza na Ukrainie, tamtejszym wspólnotom Domowego Kościoła służy od 10 lat. Jak zauważa, choć wojna zatrzymała ich rozwój, to ludzie potrzebują duchowego wsparcia.

„Są ludzie, którzy szukają jakiegoś pogłębienia wiary. Ci, co pogłębiają wiarę korzystają z małych wspólnot” – mówił ks. Wiktor Matuszewski.

W kongregacji uczestniczą przedstawiciele m.in. z Ukrainy, Słowacji, Niemiec czy Szkocji, a duchowo i online łączą się wspólnoty m.in z Kenii, Tanzanii czy Filipin.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBp Kawa: dwa lata wojny to dla Ukrainy próba wiary
Następny artykułKierowca uciekł z miejsca kolizji. Policja poszukuje sprawcy