A A+ A++

Muzyka przyszłości – przyszłość muzyki.

W ramach FRYDERYK Festiwal 2020 już po raz drugi zorganizowana zostanie konferencja poświęcona rynkowi muzycznemu. W tym roku skupi się ona wokół wyzwań, przed jakimi staje branża muzyczna w dobie nowych technologii oraz zmian klimatycznych. Uczestnicy paneli, warsztatów oraz prelekcji będą mogli zobaczyć, jak te światy wzajemnie się przenikają i uzupełniają. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Jak zmieni się polski rynek muzyczny w latach 20. XXI wieku?

Czy należy obawiać się sztucznej inteligencji w sztuce? Jak powinna wyglądać społeczna odpowiedzialność artystów i ich publiczna rola? Między innymi na te pytania spróbują odpowiedzieć eksperci, którzy przyjadą do Katowic na konferencję organizowaną w ramach FRYDERYK Festiwal 2020.  

Wydarzenie zostanie zainaugurowane w dniu Gali Muzyki Poważnej, 8 marca 2020 r. W niedzielne popołudnie w siedzibie NOSPR-u zorganizowane zostaną panele poświęcone muzyce klasycznej – to nowatorski projekt dedykowany zarówno wielbicielom tego gatunku, jak i artystom i twórcom klasycznym. W dniach 14-15 marca (godziny 11:00-16:00) na terenie katowickiego MCK-u odbędzie się część dotycząca muzyki rozrywkowej. Dla gości przygotowano bardzo bogaty program wydarzeń, począwszy od paneli i warsztatów z udziałem artystów i ekspertów, poprzez muzyczne kino, aż po odsłuchy nowych wydawnictw.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji będą nowoczesne technologie oraz zmiany klimatyczne

Uczestnicy dowiedzą się m.in., jak nowy standard sieci mobilnej 5G i sztuczna inteligencja zmienią świat muzyki już w niedalekiej przyszłości. O związkach muzyki i e-sportu opowiedzą natomiast eksperci z Weszło Esport. Podczas rozmowy moderowanej przez dziennikarkę Agnieszkę Szydłowską m.in. Natalia Przybysz i Ralph Kaminski będą dyskutować o swojej roli we współczesnym świecie oraz o działaniach na rzecz ochrony środowiska. O powrocie do natury porozmawiają Włodzimierz „Paprodziad” Dembowski oraz Michał Szturomski. Kulisy produkcji muzycznej zdradzą natomiast eksperci z Estrada i Studio oraz tacy artyści jak Król i Leszek Biolik. Jeden z paneli poświęcony zostanie także sukcesowi Polski na Eurowizji Junior. Gośćmi spotkania będą twórcy zwycięskich utworów: Lanberry, Patryk Kumór oraz Dominic Buczkowski-Wojtaszek.

W Katowicach nie zabraknie również mocnej rapowej reprezentacji – o hip-hopie dyskutować będą m.in. Koza i Gverilla. Spotkanie z Miuoshem poprowadzi pisarka Sylwia Chutnik, a z reprezentantami młodego pokolenia o znaczeniu hip-hopu w kulturze wysokiej porozmawia dziennikarz Marcin Flint.

Z myślą o osobach chcących rozwijać się w branży muzycznej zaplanowany został dwudniowy blok warsztatowy prowadzony przez uznanych specjalistów. Uczestnicy będą mogli porozmawiać o tajnikach produkcji muzycznej z Bartkiem Dziedzicem, stojącym za najlepszymi polskimi płytami pop ostatnich lat. Mery Spolsky opowie, jak skutecznie budować swój fanbase, Artur Klimczak z Kayaxu wyciśnie social media jak cytrynę, zaś Magda Chołyst z Artist in Bloom wprowadzi w realia branży muzycznej oraz eksportu polskiej muzyki. Część edukacyjną zwieńczy freestyle z lokalnym organizatorem Rapsztatów – Tomkiem „Tyminem” Tymińskim.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, jednak ze względu na chęć zapewnienia najwyższej jakości zajęć liczba miejsc jest ograniczona i wymaga wcześniejszych zapisów. Można ich dokonać, wysyłając e-mail na adres: [email protected].

Informacje na temat warsztatów dostępne są pod linkiem.

Informacje na temat programu konferencji dostępne są pod linkiem.

Patroni paneli: Estrada i Studio, Weszło Esport, Soundedit, Ericsson, Instytucja Filmowa „Silesia Film” i Radio Zet.

Partnerami wydarzenia są: Związek Artystów Wykonawców STOART i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, a współgospodarzami – Miasto Ogrodów i Miasto Katowice.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWczasy w Chorwacji. Jeden z najtańszych kierunków na lato 2020
Następny artykułKoniec porodówki w ustrzyckim szpitalu!