Liczba wyświetleń: 1465
Na konferencji prasowej w Sejmie Tomasz Grabarczyk z Konfederacji poinformował, że Konfederacja składa zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Donalda Tuska.
Jak powiedział Grabarczyk, 7 maja Komisja Europejska potwierdziła w oficjalnym komunikacie zakończenie procedury z mocy art. 7. ust. 1 Traktatu o Unii Europejskiej, dodając w tym komunikacie, że Rzeczpospolita Polska uznała pierwszeństwo prawa Unii Europejskiej nad własnym prawodawstwem.
Tomasz Grabarczyk wyjaśnił, że zdaniem Konfederacji: „Donald Tusk, jako premier Rzeczypospolitej Polskiej dopuścił się zdrady dyplomatycznej i wobec tego składamy zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa zdrady dyplomatycznej do prokuratury na Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska, zgodnie z art. 129 kodeksu karnego: Kto będąc upoważniony do występowania w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej w stosunkach z rządem obcego państwa lub zagraniczną organizacją działa na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej podlega karze pozbawienia wolności od roku do 10 lat”.
Krystian Kamiński dodał taka decyzja premiera nie tylko łamie Konstytucję, ale po prostu podważa wszelkie wyroki Trybunału Konstytucyjnego. Nie tylko te z ostatnich lat – które i tak kwestionuje obecny rząd – ale też tych z wcześniejszych lat, z 2005, z 2011, które jednoznacznie określają, że polska Konstytucja jest nadrzędna!
Jak zauważył Kamiński: „Jak Polska wchodziła do Unii Europejskiej, to wiadomo było, że oddaje część kompetencji Unii Europejskiej, ale nigdy nie było mowy o tym, że oddaje wszystkie kompetencje! Mało, nigdy nie było mowy o tym, że prawo unijne jest wyższe od polskiego prawodawstwa! Byłoby to całkowicie absurdalne i niezgodne z tym, co jest w innych państwach! Żadne inne państwo tak nie funkcjonuje”.
Podał również przykłady innych państw, w których jasno postawiono prawodawstwo krajowe ponad unijnym: „Mamy przecież wyroki w innych państwach Unii Europejskiej, jak Francji, Danii, Rumunii, Czech, Hiszpanii czy Niemczech, gdzie wszędzie jest właśnie mówione o tym, że prawodawstwo krajowe jest wyższe od prawodawstwa unijnego. Francuska Rada Stanów przypomina w decyzji 21 kwietnia 2021 roku, że francuska konstytucja pozostaje nadrzędną normą prawną prawa krajowego. Duński Sąd Najwyższy również mówi o tym, że jeśli coś jest niezgodne z konstytucją krajową, no to ta konstytucja jest nadrzędna. Tak samo prawo rumuńskie. Wszystkie, wszystkie kraje potwierdzają, że ich wewnętrzne prawodawstwo jest wyższe nad prawem unijnym”.
Źródło: MediaNarodowe.com
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS