A A+ A++

data dodania: 2023-11-24
aktualizacja: 2023-11-24 21:16:33

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone corocznie 11 listopada to dla każdego Polaka ważny dzień – symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary oraz zwycięstwa. Z okazji tego patriotycznego, skłaniającego do refleksji święta, na scenie Zamku Kazimierzowskiego odbyło się wyjątkowe śpiewanie niepodległościowe.

WYJĄTKOWE ŚPIEWANIE NIEPODLEGŁOŚCIOWE – Opis wydarzenia

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone corocznie 11 listopada to dla każdego Polaka ważny dzień – symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary oraz zwycięstwa. Z okazji tego patriotycznego, skłaniającego do refleksji święta, na scenie Zamku Kazimierzowskiego odbyło się wyjątkowe śpiewanie niepodległościowe. Dla zgromadzonej publiczności, najbardziej znane pieśni patriotyczne wykonały połączone Chóry VOX IUVENTUM i FORTISS. W tym muzycznym wydarzeniu udział wzięła również ORKIESTRA SMYCZKOWA Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu. Pomysłodawcą, dyrygentem oraz realizatorem tego wydarzenia był Piotr Szelążęk.

Opis wydarzenia ciąg dalszy

Zdarza się, że tego rodzaju koncerty są wzruszające, przejmujące, wyrażające wzniosłe treści, ale jednocześnie nudne. W tym wypadku było wszystko oprócz tego ostatniego – nudy. Dyrygent Piotr Szelążęk poprowadził koncert tak, że od samego początku, ażdo końca, zainteresowanie oraz połączenie się w nastroju powagi – z wysublimowaną nutą humoru – było na takim samym, bardzo wysokim poziomie. Po zakończeniu – jak się łatwo domyślić – połączone Chóry „musiały” zaśpiewać na bis.

Tekst i fotografie Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i  Nauki ZAMEK

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułArcybiskup Adrian Galbas udzielił dyspensy – na barbórkę i andrzejki
Następny artykułRodzinne spotkanie z Krówką Matyldą (2.12)