Nie posiadamy na to statystycznych dowodów pod ręką, ale tak na nos wydaje się, że nie ma drugiego krajowego pucharu w Europie, gdzie tak często miałyby miejsce małe niespodzianki i wielkie sensacje, jak w Coupe de France. Dzisiaj negatywnymi bohaterami takiej właśnie sensacji zostali gracze Olympique’u Marsylia. Klub Arkadiusza Milika wyleciał z Pucharu Francji po porażce 1:2 z czwartoligowym Canet Roussillon. Honorowego gola dla marsylczyków zdobył Polak.

Ostatnio ogłoszono, że Marsylię prowadzić będzie nowy trener – Jorge Sampaoli. Zapewne inaczej wyobrażał sobie początki w klubie i w sumie nie zdziwimy się, jeśli szkoleniowiec jednak postanowi się z tego całego ambarasu jakoś wymiksować, ponieważ od samego startu dzisiejszego meczu niewiele szło zgodnie z jego marzeniami. To gospodarze objęli powadzenie w pierwszej połowie meczu po pięknym strzale z wolnego. W 38 minucie gry Olympique zdołał jednak wyrównać. Arek Milik wykorzystał dośrodkowanie Valerego Germaina i głową z dość bliskiej odległości skierował futbolówkę do siatki. Sytuacja ponownie skomplikowała się faworytom po przerwie.

Marsylia odpada z Pucharu Francji

W 71 minucie gry gola na wagę awansu dla czwartoligowca – mówimy o poziomie amatorskim lub półamatorskim, Canet Rousillion w swojej grupie plasuje się między innymi niżej niż rezerwy Nantes oraz rezerwy Angers – zdobył niejaki Yohan Bai, wspaniałą podcineczką nad bramkarzem Marsylii. Michał Bojanowski, komentator Canal+ i ekspert od francuskiego futbolu, podsumował krótko: – Ja wiedziałem, że Marsylia to dziady, ale są pewne granice. Canet dominowało i lepiej grało w piłkę, brawa dla nich, zasłużyli. Piękny jest Puchar Francji.

Cóż – gol Milika mimo wszystko nas cieszy, Polak pomału zrzuca rdzę i w miarę regularnie trafia do siatki po przeprowadzce do Marsylii. Ale forma samego zespołu jest ostatnio zatrważająca. W Ligue 1 osunął się on już na ósme miejsce w tabeli i ma 20 punktów straty do podium.