Faworytami tego spotkania byli naturalnie Duńczycy, półfinaliści poprzedniego Euro, którzy na inauguracje grupy eliminacyjnej pokonali u siebie Finlandię 3:1. Natomiast Kazachstan przegrał w Astanie 1:2 ze Słowenią. Obiekt w stolicy kraju jest jednak bardzo niewdzięczny z uwagi na specyficzną sztuczną murawę, o czym kilka lat temu przekonała się reprezentacja Polski pod wodzą Adama Nawałki.

Santos wprowadza zmiany w kadrze. Tylko dwa stoły. “Wracamy do czasów Nawałki”

Sensacja w Astanie. Dania wypuściła dwubramkowe prowadzenie

Wówczas “Biało-czerwoni” prowadzili dwoma bramkami, aby ostatecznie tylko zremisować. Podobną drogę przebyli reprezentanci Danii, którzy ostatecznie nawet przegrali i do kraju wrócą bez punktów. Zaczęło się planowo – od prowadzenia faworyta, na które wyprowadził ich Rasmus Hojlund. Napastnik Atalanty kilkanaście minut później dorzucił drugiego gola. Dla niego przerwa na mecze reprezentacyjne była bardzo udana, gdyż w dwóch spotkaniach zdobył pięć bramek.

Szokujące wieści. Zgotowali piekło dzieciom Ronaldo. “Były regularnie bite”

Długie minuty drugiej połowy nie zwiastowały zmiany oblicza meczu. Na nieco ponad kwadrans przed końcem spotkania gola kontaktowego z rzutu karnego strzelił Baktiyor Zaynutdinow. Kazachowie nie mieli już nic do stracenia, więc ruszyli do przodu i zostali nagrodzeni. W 86. minucie bramką z kategorii “stadiony świata” popisał się Askhat Tagybergen, który przepięknym strzałem z dystansu pokonał bezradnego Kaspera Schmeichela.

Trzy minuty później niespodzianka zamieniła się w sensację. Dośrodkowanie z lewej strony strzałem głową na bramkę zamienił Abat Aymbetov – napastnik miejscowej drużyny z Astany. Kazach w euforii ściągnął koszulkę, za co został ukarany żółtą kartką. W doliczonym czasie gry został ukarany drugim upomnieniem, tym razem za faul, a w konsekwencji wyleciał przedwcześnie z boiska. Bramki dla gospodarzy do obejrzenia poniżej.

Debiut marzeń Joselu w reprezentacji HiszpaniiCo za historia 32-latka. Zadebiutował w czołowej kadrze i od razu został bohaterem [WIDEO]

Po dwóch spotkaniach eliminacyjnych zarówno Kazachstan, jak i Dania, mają na swoim koncie po trzy punkty. W grupie H rywalizują również Irlandia Północna, Słowenia, Finlandia oraz San Marino. Na Euro do Niemiec pojadą dwie najlepsze ekipy.