W tekście umieszczone zostały boksy promocyjne naszych Partnerów
Czy jedno urządzenie zastąpi tradycyjny odkurzacz, ścieranie mopem z płukaną ręcznie nakładką, zbieranie sierści zwierzaków i większych zabrudzeń ręcznie? To oczywiście zależy od stopnia zabrudzenia, powierzchni mieszkania, a także czasu i siły, które poświęcamy na sprzątanie. Jednak bezkonkurencyjna wygoda, możliwość szybkiego uprzątnięcia dziennych zabrudzeń bez schylania się i kłopotliwych kabli oraz wielofunkcyjność z każdym dniem przysparzają tym nowoczesnym pomocnikom domowym więcej zwolenników. Odkurzacze mopujące zbierają kurz i okruchy, zwilżają podłogę wodą z detergentem, a następnie zasysają brudną wodę do zbiornika. Z każdym pociągnięciem podłoga jest czystsza. Bardziej zaawansowane modele ze szczotkami lub parowe pozwalają usunąć też stary, zaschnięty lub tłusty brud. Jeśli odkurzanie i ścieranie dużych powierzchni podłogi zabiera ci dużo czasu, być może czas pomyśleć o zautomatyzowanym urządzeniu.
Cena urządzeń z funkcją odkurzania i mycia to zauważalnie więcej od zwykłego odkurzacza. Do 1 tys. zł kupimy modele, które ułatwią rutynę codziennego dbania o porządek. Szybkie, systematyczne sprzątanie może sprawdzić się lepiej niż męczące i czasochłonne szorowanie raz na dłuższy czas. Za model z opcją mopowania podłogi zwilżaną końcówką zapłacimy od ok. 1,5 tys. zł, podobnie jak za myjkę parową o średniej mocy. Modele parowe odkurzaczy i myjek do podłóg są szczególnie polecane w domach alergików oraz osób, które chcą ograniczyć ilość stosowanych detergentów.
Praktyczna i dość niedoceniana funkcja nowoczesnych odkurzaczy to lampki zamocowane u dołu szczotki. Są nieocenione w szybkim lokalizowaniu pyłków i kurzu w ciemniejszych miejscach. Ilość kurzu, który dotąd pomijaliśmy, można w wielu modelach widzieć w transparentnych pojemnikach na zabrudzenia.
Zwykłe przetarcie wilgotnym materiałem po powierzchni podłóg wystarczy w miejscach mało uczęszczanych i z niewielką ilością zabrudzeń. Systematyczne używanie ich do odkurzania i mycia skutecznie ograniczy ilość brudu i pozwoli zaoszczędzić sporo czasu, ale w okolicy kuchenki bądź w przedpokoju, gdzie domownicy często chodzą w butach, tylko spycha zabrudzenia do rowków fug i rozmaitych zakamarków pomieszczenia. W tych miejscach przydają się myjki parowe, które rozpuszczają brud, który łatwiej nam usunąć bądź odkurzacze szczotkujące.
Odkurzacze mopujące i myjki o dużej mocy to prawdziwe “kombajny” do mycia podłóg. Są wielofunkcyjne i skuteczne nawet przy mocniej zabrudzonych podłogach. Będą nieocenioną pomocą tam, gdzie zwykły mop nie daje rady i gdzie chcemy dokładnie doczyścić podłogę bez konieczności ręcznego szorowania. Modele akumulatorowe pozwalają na doczyszczenie podłóg np. w domach, gdzie jest dużo schodów, zakamarków i niewiele miejsc, do których można podpiąć kabel zasilania. Uwaga na wagę: w odróżnieniu od lżejszych modeli przecierających podłogę na mokro, te urządzenia ważą do kilkunastu kilogramów. Na płaskiej powierzchni nie ma to większego znaczenia – każdy model wyposażony jest w kółka pokryte miękką powłoką dla bezpieczeństwa podłóg.
W tekście umieszczone zostały boksy promocyjne naszych Partnerów
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS