A A+ A++

Otworzyliśmy kuchnie na czerń, która pięknie prezentuje się na frontach mebli i doprawiliśmy sporą szczyptą złota. W mijającym roku te dwa kolory nadawały ton modnym aranżacjom. Wprowadzenie do kuchni czerni i złota to udany sposób na podniesienie jej prestiżu i stworzenie eleganckiej przestrzeni.

Autor: housemarket.pl 23 grudnia 2020 11:23

Kojąca, łagodna szarość i optymistyczna, pastelowa żółć to kolory, które będą królowały w trendach aranżacyjnych w 2021 roku. Czas pokaże, czy propozycje wiodących barw, wytypowane przez Instytut Pantone Color, zostaną przyjęte z równym entuzjazmem, z jakim spotkała się czerń. Niezaprzeczalnie 2020 rok należał do niej. Daliśmy się przekonać, że meble w kuchni nie muszą być białe, żeby zaaranżować ponadczasowe i przyjazne w odbiorze wnętrze. Polubiliśmy czerń za nowoczesny, wyrazisty charakter, nie pozbawiony jednak eleganckiego sznytu. Czerń pojawiła się na frontach mebli kuchennych, gdzie wygląda efektownie i prestiżowo, gwarantując spektakularny efekt.

– Odważną czerń najchętniej przełamujemy tonującymi dodatkami. Pięknie prezentuje się w oprawie drewna, które ją łagodzi i ociepla. Kompozycja tych dwóch dekorów jest atrakcyjna wizualnie, pozwala również zapewnić wyważone proporcje, dzięki którym kuchnia wygląda zjawiskowo, zachowuje jednak przytulny klimat. Udanym połączeniem topowej czerni i nowoczesnych rozwiązań wzorniczych są fronty z mocno zarysowanym, okalającym je czarnym obrzeżem. W nowej koncepcji frontu, zaproponowanej przez firmę KAM, kontrastowe do dekoru obrzeże jest nie tylko mocno wyeksponowane, tworząc na powierzchni zabudowy meblowej atrakcyjny efekt ramki, ale zintegrowane z uchwytem krawędziowym w identycznym kolorze. To świeży pomysł na urozmaicenie bryły mebli i efektowne wprowadzenie do kuchni designerskiej czerni – mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM.

Rewolucja na kuchennym froncie

Wyrazista czerń lub inne intensywne kolory w ciemnych tonacjach rekompensują brak połysku na frontach mebli. To znacząca zmiana. Do niedawna lakierowane na wysoki połysk, obecnie urzekają głęboko matową strukturą. Mat zdecydowanie zdeklasował połysk, zajmując naczelną pozycję w kanonie modnych i eleganckich powierzchni. Efektownie prezentuje się na gładkich płaszczyznach minimalistycznych frontów bez uchwytów, jak również frontów z ozdobnymi frezowaniami. 

Matowe fronty nie tylko wyglądają atrakcyjnie, ale są praktyczne. To zasługa nowoczesnych technologii wykańczania powierzchni, dzięki którym nie pozostają na nich nieestetyczne odciski palców.

W oprawie złota

– Matowe fronty doskonale komponują się z połyskującym złotem, a połączenie dwóch odmiennych powierzchni tworzy ciekawy efekt dekoracyjny – podpowiada projektantka.

Ten szlachetny kolor odgrywa coraz ważniejszą rolę w aranżowaniu kuchni ze smakiem, dodając jej blasku i stylu. Nawet akcenty w postaci uchwytów meblowych potrafią fantastycznie ożywić wnętrze, a w tym sezonie mogliśmy sobie pozwolić na większy rozmach w doborze złotych ozdobników. Gustownym i przyciągającym wzrok elementem w kolorze złota mogą być także: dekoracyjne akcesoria kuchenne, bateria przy zlewozmywaku, oprawa oświetlenia a nawet okap czy stelaż krzeseł lub hokerów ustawionych przy kuchennej wyspie. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułŻyczenia od salonu OPTYK Plucińska
Następny artykułCzarna kurtka puchowa – dlaczego to najlepsza opcja na zimę?