A A+ A++

Miał być niezniszczalny a znów płonie jak pochodnia. Ukraińscy żołnierze pochwalili się celnym trafieniem rosyjskiego czołgu T-90M. Określany jako Proryw-3 to obecnie najnowocześniejszy czołg rosyjskiej armii, który bierze udział w walkach w Ukrainie.

  • Zniszczeniem rosyjskiego czołgu T-90M pochwaliła się 14. Oddzielna Brygada Zmechanizowana im. Księcia Romana Wielkiego.
  • Widać na nim jak czołg mocno płonie. Według ukraińskich żołnierzy trafienie było zabójcze dla maszyny.
  • Jest to jeden z nielicznych przypadków zniszczenia, uszkodzenia czy przechwycenia rosyjskiego czołgu T-90M. Obecnie to najnowocześniejszy czołg armii rosyjskiej na froncie więc każdy z tych przypadków to ogromny cios dla Rosjan.

Rosyjski potwór znów trafiony. T-90M w ogniu

Na nagraniu widać płonący prawy bok czołgu T-90M Proryw-3. Sądząc po skali pożaru, uznać można, że czołg został zniszczony, albo przynajmniej bardzo mocno uszkodzony.

Trafienie czołgu miało miejsce w rejonie Charkowa. Było możliwe po rozpoznaniu terenu dzięki dronom. Samotny T-90M został po tym trafiony niezidentyfikowaną bronią.

Według portalu Oryx do tej pory ukraińskie wojska zniszczyły, uszkodziły bądź przechwyciły łącznie 10 czołgów T-90M. Maszyna z Charkowa to więc zdobycz numer 11. Poprzedza ją zniszczony w styczniu T-90M, który został trafiony w obwodzie Ługańskim.

Tracenie T-90M co miesiąc nie jest dla Moskwy szczególnie dobrą perspektywą. Jest to bowiem rzadka i niezwykle ważna konstrukcja, stanowiąca najnowocześniejszy czołg rosyjskiej armii, jaki teraz walczy w Ukrainie.

T-90M Proryw-3. Konstrukcja nowsza niż T-14 Armata

T-90M oznaczany także kryptonimem Proryw-3 to najnowocześniejsza modyfikacja czołgu T-90. Po raz pierwszy zaprezentowano go w 2017 roku, a na wyposażenie rosyjskiej armii trafił w 2019.

T-90M charakteryzuje się nową spawaną wieżą ze wzmocnionym pancerzem ERA (pancerz reaktywny). W miejsce starszego systemu Kompakt-5 używa nowego systemu Relikt. Jak donosi portal MilitaryToday, pancerz Relikt zwiększa ochronę przed pociskami kumulacyjnymi czy nowszymi zachodnim … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułAparat ortodontyczny a higiena jamy ustnej. Jak zapobiegać próchnicy?
Następny artykułPLASMA SYSTEM: Powołanie Członków Rady Nadzorczej nowej IX kadencji Spółki