Zdecydowanym faworytem spotkania Augsburg – Bayer Leverkusen była drużyna przyjezdnych. Podopieczni Xabiego Alonso jeszcze niedawno kontynuowali serię pięciu zwycięstw z rzędu, przerwaną jedynie porażką z Borussią Dortmund.

Tym razem, podobnie jak podczas pierwszego spotkania między tymi drużynami (2-1 dla Augsburga) doszło do niespodzianki. Po bramce Mergima Berishy z 55. minuty Augsburg zwyciężył 1-0.

Rafał Gikiewicz z czystym kontem, dobry mecz Roberta Gumnego

Kolejne świetne spotkanie w bramce Augsburga rozegrał Rafał Gikiewicz, zachowując czwarte czyste konto w tym sezonie. Tym razem Gikiewicz obronił cztery strzały na jego bramkę.

Całe spotkanie na prawej obronie gospodarzy rozegrał też Robert Gumny, bardzo dobrze radząc sobie z grającym na jego stronie Mitchelem Bakkerem.

Walczący o utrzymanie Augsburg awansował dzięki tej wygranej na 13. miejsce w tabeli. Bayer zajmuje 9. pozycję.