W pierwszym meczu 45. Memoriału Barcenasa w hiszpańskiej Torrelavedze, reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych przegrała z Rosją 25:30. Bardzo dobry występ w bramce “biało-czerwonych” zanotował Mateusz Kornecki z PGE VIVE Kielce.

Podopieczni Patryka Rombla popełnili sporo błędów, ale dzięki skutecznym interwencjom Mateusza Korneckiego wynik długo oscylował w granicach remisu. 25-latek szczególnie dobrze spisywał się w pierwszej połowie, w której zanotował 38-procentową skuteczność. W całym meczu odbił 11 rzutów. “Biało-czerwoni” zaliczyli dobre 50. minut, jednak w końcówce zanotowali kilka strat, co bezwzględnie wykorzystali bardziej doświadczeni rywale.

Arkadiusz Moryto, drugi z zawodników PGE VIVE, ponownie był najskuteczniejszym w polskim zespole. Prawoskrzydłowy zdobył siedem bramek. Pomylił się dwa razy.

W sobotę podopieczni Patryka Rombla zmierzą się z Hiszpanią (godz. 18).