Kolejny międzynarodowy sukces Szymona Kropidłowskiego zawodnika UKS Manta Kościerzyna

W dniach 7-8 grudnia 2019r. odbył się w Poznaniu Finał Pucharu Świata w pływaniu w płetwach, który zgromadził na 50 metrowej pływalni Term Maltańskich 399 zawodników z 73 klubów z czterech kontynentów z 23 krajów. Organizatorem zawodów był Polski Związek Płetwonurkowania pod patronatem Międzynarodowej Federacji Nurkowej CMAS. Polskę i Kościerzynę reprezentowali: Julia Greń, Michalina Kreft, Neli Wanta, Michał Koliński, Szymon Kropidłowski, Damian Kutela i Marcin Łukowicz.

Najlepszym Polskim zawodnikiem podczas tych zawodów został Szymon Kropidłowski, który zdobył dwa złote medale i jeden srebrny i ustanowił kolejne dwa Rekordy Polski na 50 i 100 BF (dwie płetwy).

W klasyfikacji medalowej podczas tych zawodów przodowali reprezentanci Chin, przed Ukrainą

i Rosją. UKS Manta Kościerzyna z 3 medalami Szymona Kropidłowskiego zajęła 7 miejsce na 73 kluby. Drugim Polskim zawodnikiem, który zdobył 3 medale : dwa srebrne i jeden brązowy był Paweł Masalski z Olecka.

W całorocznej klasyfikacji indywidualnej Szymon Kropidłowski jest 2 zawodnikiem Pucharu Świata, natomiast w kategorii „Juniorzy” nasza reprezentacja w składzie : Michał Koliński, Szymon Kropidłowski, Damian Kutela zajęła także 2 miejsce.

W pierwszej dziesiątce na świecie uplasowali się Michał Koliński, Damian Kutela i Marcin Łukowicz, Julia Greń trzykrotnie zajęła 14 miejsce, Neli Wanta i Michalina Kreft uplasowały się na 19, 23 i dalszych miejscach.

Zwodnicy UKS Manta Kościerzyna kolejny raz przyczynili się do nieprawdopodobnie wysokiego osiągnięcia na arenie międzynarodowej.

Szymon Kropidłowski tegoroczny Mistrz Świata Juniorów w pływaniu w płetwach z Egiptu udowodnił, że jest najlepszy na świecie po raz kolejny, stając dwukrotnie na najwyższym stopniu podium, pozostawiając rywali z tyłu podczas Finału Pucharu Świata .

W historii kościerskiego sportu żaden klub sportowy nie zdobył tylu tytułów mistrzowskich na arenie krajowej i międzynarodowej. Ten ogromny sukces to ciężka i sumienna praca zawodników i trenerów panów: Adama Gniba i Mateusza Szurmieja oraz Zarządu Klubu.

Przygotowanie zawodników do zawodów było możliwe dzięki częściowemu wsparciu Gminy Miejskiej Kościerzyna.