Kolejny nowy trzyosiowy pojazd marki Scania Irizar i6s zasilił szeregi radzyńskiego PKS-u. Jak wyjaśnia prezes Adam Frączek, firma miała coraz większe zapotrzebowanie na pierwszy tego typu pojazd, stąd decyzja o zakupie drugiego.
– Pierwszą Scanię przyprowadziliśmy w dość niefortunnym momencie, ponieważ na świecie rozpoczynała się pandemia i wszystkie zdobyte zlecenia na przewozy zagraniczne zostały wstrzymane. Uspokoję jednak tych, którzy w internecie pisali, że była to zła decyzja, ponieważ pojazd nie stał tylko pracował na siebie w kursach krajowych dalekobieżnych a tuż po odmrożeniu przewozów międzynarodowych byliśmy jedną z nielicznych firm, która od razu wykazała gotowość do podjęcia dużych zleceń – wyjaśnia Adam Frączek.
Nowa Scania wyprodukowana została w 2021 roku i niezmiennie pozyskano ją w formie leasingu. Wyposażona w 12 litrowy silnik o mocy 450 koni z 12 stopniową automatyczną skrzynią biegów.
Od swoich poprzedników wyróżnia się wielkością: 15 metrów długości i 4 metry wysokości co przekłada się na ilość miejsc bo ma iż aż 71. Zważywszy na gabaryty pojazd został wyposażony w dwuosiowe skrętne tylne zawieszenie.
W wyposażeniu znajdziemy: reflektory diodowe LED, kamerę cofania oraz czujniki cofania, system LDW mający na celu zwiększenie bezpieczeństwa jazdy poprzez ostrzeganie silnymi drganiami fotelem przed niezamierzonym zjechaniem z własnego pasa ruchu (np. w przypadku zaśnięcia), rozkładane i odsuwane siedzenia, składane stoliczki, podnóżki, podłokietniki, siatki oraz pasy bezpieczeństwa, klimatyzację z nawiewami indywidualnymi, lampki do czytania, mikrofon, DVD + trzy monitory LCD, radio-stereo, bezprzewodowy internet Wi-Fi (LTE) oraz lokalizator GPS, gniazdka 230V pod każdym fotelem, toaletę, lodówkę, barek (ciepłe/zimne napoje), najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa: elektroniczny układ rozdziału sił hamowania EBD; układ stabilizacji toru jazdy TC; asystent utrzymania pasa ruchu (SPA) oraz normę emisji spalin EURO 6.
– Na chwilę obecną mamy już zaplanowany cały 2022 rok na obydwa pojazdy trzyosiowe. Okazuje się, że biura podróży szukają takich pojazdów, z taką ilością miejsc, dlatego bez wahania podjąłem decyzję o zakupie. Oczywiście na pozostałe nasze autokary także mamy już zlecenia, nie ma pojazdu, który by stał i nie zarabiał na siebie. Rok 2020, kiedy rozpoczęła się pandemia, firma zamknęła zyskiem. Ten rok także będziemy zamykać z zyskiem. Dodam, że wszyscy pracownicy w tych latach dostali dwie podwyżki, być może będzie i trzecia, także świetnie sobie radzimy – dodaje prezes.
Radzyński PKS na chwilę obecną dysponuje 9 autokarami oraz 7 busami. Wszystkie pojazdy spełniają europejskie normy emisji spalin.
Warto dodać, że od niedawna przedsiębiorstwo świadczy usługę na rzecz pierwszego składu Motoru Lublin, wożąc zespół po kraju na mecze ligowe.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS