A A+ A++

Wielowiekowe budynki Młyna Maria we Wrocławiu przechodzą kolejną metamorfozę. Na terenie inwestycji realizowanej przez RealCo aktualnie trwają prace wykończeniowe, w ramach których rozprowadzane są instalacje i montowane okna. Rewitalizacja Młyna Maria zostanie sfinalizowana w 2021 roku.

Autor: housemarket.pl 24 lutego 2020 14:27

RealCo Property Investment and Development rewitalizuje i przekształca kompleks zabytkowych budynków Młyna Maria, nadając im nowe funkcje mieszkalną i usługową.

W miejsce starych maszyn młyńskich powstanie 121 lokali mieszkalnych o zróżnicowanej powierzchni od 25 do 130 mkw. i wysokości od 2,6 do 4 metrów. Na parterze zaplanowano 14 łatwo dostępnych lokali usługowych z dużymi witrynami.

– Przyszli mieszkańcy tego historycznego obiektu będą mogli odebrać klucze i cieszyć się nowymi apartamentami, wykończonymi w standardzie do zamieszkania – już w II kwartale 2021 roku – dodaje Piotr Jaśkowski, RealCo.

Na zlecenie RealCo, prowadzeniem i nadzorem prac budowlanych zajmuje się Miastoprojekt. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Maćków. Pośród podwykonawców znaleźli się również Ozbud i Keller.

Sprzedaż lokali mieszkalnych i usługowych w Młynie Maria leży po stronie RealCo.

Ukończenie inwestycji i przekazanie kluczy do apartamentów zaplanowano na II kwartał 2021r.

Młyn Maria to zabytkowa nieruchomość, położona w centrum Wrocławia na dwóch odrzańskich wyspach Piasek i Młyńskiej.

Pierwszy młyn przy ulicy Staromłyńskiej powstał w 1242 r. Potem wielokrotnie zmieniał właścicieli, jak również swoją architektoniczną strukturę. Na przełomie XIX i XX wieku przeszedł gruntowną modernizację i stał się jednym z najbardziej efektywnych młynów w regionie.

Powojenny rozwój przemysłu spożywczego na obrzeżach Wrocławia wygasił podstawową, produkcyjną funkcję Młyna. Przez stulecia tylko jedna rzecz nie uległa zmianie: towarzyszące mu wiernie kanały młyńskie. 

Młyn Maria został zakupiony przez spółkę w marcu 2016r.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł„Dzieci chirurgom, chirurdzy dzieciom” -zaproszenie do udziału w Konkursie
Następny artykułRegionalna przedsiębiorczość w statystycznej pigułce