Siatkarki WKS-u Wieluń pokonały 3:0 Skrę Bełchatów w meczu ligi wojewódzkiej kadetek. W kolejnych setach zwyciężczynie wygrywały do 14, 7 i 5. Wieluńska drużyna jest w trakcie prawdziwego maratonu, bowiem w ciągu 11 dni rozegra aż 5 spotkań. Dwa z nich już za podopiecznymi Katarzyny Pałygi, oba zakończone zdobyciem kompletu punktów.

To był drugi mecz z Bełchatowem, rewanżowy. Pierwszy grałyśmy w Bełchatowie, tam wynik też był korzystny dla nas, ale niestety nie udało nam się uniknąć jednego przegranego seta. Tutaj już dziewczyny były skoncentrowane przez cały mecz, dlatego wygrałyśmy dosyć gładko 3:0. Ten sezon jest bardzo dziwny. Najpierw nam ligę zamknęli na dwa tygodnie. Później się okazało, że zespoły, z którymi mieliśmy grać mecze listopadowe, były na kwarantannie ze względów covidowych. Dlatego teraz, w ferie gramy pięć meczów w ciągu dwóch tygodni.

– komentowała Katarzyna Pałyga. Jej zespół zajmuje 3. miejsce w tabeli swojej grupy. Już dziś podejmie w Wieluniu ekipę ABiS SP 64 Budowlani Łódź.