Kolejne wspaniałe sukcesy łęczyckich lekkoatletów

19.07.2022

autor: UM Łęczyca (ws)

Srebro Woźniaka, Brąz Antosiaka na Mistrzostwach Polski w Bielsku Białej – doskonale spisali się zawodnicy MKLA Łęczyca na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych (U-18) w Białymstoku. Hubert Woźniak w imponującym stylu zdobył srebrny medal w biegu na 110 metrów przez płotki.

W finale po zaciętym pojedynku minimalnie uległ Jakubowi Zacharze  z MULKS Juvenia Głuchołazy (14.10 s), trzeci był Krzysztof Korzeniowski TS. Wieliczanka Wieliczka (14.89 s) . Reprezentant Łęczycy przebiegł dystans w świetnym czasie (14.14 s), wypełniając normę na pierwszą klasę sportową. Rezultat ten daje mu przepustkę do Kadry Narodowej.

Dużą niespodziankę sprawił brązowy medalista w skoku wzwyż (1.96 m) – Sebastian Antosiak. Zawodnik na zgrupowaniu Kadry Województwa Łódzkiego w Karpaczu uległ wypadkowi i doznał bardzo poważnej kontuzji. Jego udział w konkursie jeszcze w dniu startu stał pod dużym znakiem zapytania. Jak przystało na reprezentanta Polski mimo problemów stanął   do rywalizacji i niespodziewanie zdobył brązowy medal. Wysoką formą popisała się, startująca w pchnięciu kulą, Oliwia Kępska. Utalentowana miotaczka MKLA trzykrotnie w finale poprawiała rekord życiowy i rezultatem 12.83 m uplasowała się na szóstej pozycji, wyprzedzając kilka wyżej sklasyfikowanych dziewcząt. Była także szesnasta w rzucie dyskiem (31.31 m).  Filip Dudka zajął dziewiąte miejsce w skoku o tyczce (4.00 m), Szymon Pawłowski był czternasty (3,00 m), w skoku wzwyż zajął piętnastą pozycję (1.72 m). Jakub Nawrocki ukończył dziesięciobój na trzynastej pozycji (3.975 pkt).