– Obecnie trwają bardzo wstępne analizy zasadności zastosowania tej technologii w tej lokalizacji, jest to proces rozłożony na lata. Jesteśmy na bardzo wstępnym etapie, co oznacza, że jesteśmy bardzo daleko od podjęcia decyzji inwestycyjnej dotyczącej projektu jądrowego w Koninie – powiedział Marzec podczas konferencji prasowej.
Grupa PGE wytwarza 41 proc. produkcji netto energii elektrycznej w Polsce, a jej udział w rynku ciepła wynosi 18 proc. Grupa szacuje swój udział w rynku energii ze źródeł odnawialnych na 10%. Na obszarze dystrybucyjnym wielkości ok. 123 tys. km2 PGE obsługuje 5,5 mln klientów. Jej udział rynkowy pod względem wolumenu dystrybuowanej energii elektrycznej wynosi 25 proc., a sprzedaży do odbiorców końcowych – 33 proc.. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.; wchodzi w skład indeksu WIG20.
To już kolejna niepokojąca wypowiedź w temacie energii atomowej. Niedawno minister przemysłu Marzena Czarnecka stwierdziła, że elektrownia atomowa powstanie w 2039 r. lub 2040 r., czyli o siedem lat później niż do tej pory zakładano.
Prezydent Duda: Będę o to walczył!
– Potrzebujemy więcej nowoczesnej energetyki, która będzie w jak największym stopniu oszczędzała zasoby naturalne, zwłaszcza te wyczerpywalne. Tu potrzebna jest elektrownia atomowa, by była energia, by było bezpiecznie i by była praca. (…) Nie dajmy się omamić wrzaskom zwariowanych środowisk zza zachodniej granicy, które chcą zrezygnować z atomu. To jest bzdura. Bez atomu nie zrealizujemy transformacji energetycznej – stwierdził Andrzej Duda.
Prezydent podkreślił, że nie wolno pozwolić, by wielkie inwestycje w Polsce zostały zatrzymane. – Trzeba o to walczyć i na poziomie europejskim, i krajowym, bo one są w tej chwili zagrożone – mówił.
Czytaj też:
PiS szykuje raport nt półrocza rządów Tuska. “Bylejakość, Polacy są rozczarowani”Czytaj też:
Władza zaniecha ważnej inwestycji? Konfederacja reaguje
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS