A A+ A++

Znamy kolejnych laureatów znaku jakości Made in Toruń. Są wśród nich duże firmy produkcyjne, przedsiębiorstwa działające w branży IT czy deweloperzy budowlani, ale też m.in. kancelaria adwokacka, dealer samochodowy, serwis brokerski, centrum językowe, popularna restauracja i galeria sztuki. Certyfikaty wręczono 30 marca 2023 roku.  

Kapituła znaku wyróżniła 25 biznesowych przedsięwzięć, upowszechniających dobre praktyki w swojej branży, działających zgodnie z zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu i posiadające w ofercie produkty lub usługi najwyższej jakości. Firmy otrzymały specjalne certyfikaty i statuetki wykonane w technologii druku cyfrowego 3D, które nawiązują do gotyckiego portalu głównego toruńskiej bazyliki katedralnej, w rewers wpisano kopernikańską wizję wszechświata z dzieła „De revolutionibus orbium coelestium”.

>>> Przejdź do listy wyróżnionych firm

Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się  30 marca  2023 roku w Pałacu Widokowym przy ul. Majdany 1. Przedstawiciele 25 wyróżnionych firm odebrali statuetki z rąk prezydenta Michała Zaleskiego oraz przewodniczącego rady Miasta Torunia Marcina Czyżniewskiego.

– Jesteśmy dumni z toruńskich przedsiębiorców, z tego, co Państwo robicie i jak robicie, jakie efekty osiągacie i gdzie jesteście, bo Wasza obecność w Polsce, w Europie i na świecie to powód do pokazania z dumą Torunia na wielu, także odległych rynkach. A jeżeli do tego jeszcze dołączymy znak Made in Toruń, a więc znak najwyższej jakości, potwierdzający, że to w Toruniu działa firma, która zdecydowała się swoje produkty, usługi pokazać poza naszym miastem – to dopełnienie promocji Torunia jest duże i wszechstronne – swoje słowa do wyróżnionych przedsiębiorców skierował prezydent Michał Zaleski.Biorąc pod uwagę, że w Toruniu zarejestrowanych jest około 27 tysięcy firm, to jesteście Państwo creme de la creme, najlepsi z najlepszych – dodał prezydent.

Do tej pory w 12 edycjach wyróżniono 297 przedsiębiorstw. – Znak Made in Toruń to rekomendacja wzmacniająca zaufanie klientów i wiarygodność toruńskich firmy w relacjach biznesowych. Prezentacja najlepszych toruńskich produktów i usług, wspieranie rozwoju lokalnych firm, upowszechnianie dobrych praktyk w biznesie, zachęcanie do wprowadzania systemów jakości – zachęcam lokalne firmy do przystąpienia do tego projektu – mówi Łukasz Szarszewski, dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

Wszystkie firmy, które cechuje jakość i wysoka kultura biznesowa, a ich działalność jest związana z Toruniem, mogą ubiegać się o przyznanie znaku. Aby przystąpić do kolejnego naboru, należy wypełnić ankietę, która znajduje się na stronie www.madeintorun.pl i przesłać ją do Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

Warto dodać, że Urząd Patentowy RP przyznał prawo ochronne dla wspólnego znaku towarowego Made in Toruń. To oznacza, że certyfikat jakości, jakim posługuje się część toruńskich firmy, jest chroniony na podstawie przepisów prawa o własności przemysłowej. Prezes Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej wydał świadectwo ochronne dla Gminy Miasta Toruń, która jest właścicielem znaku Made in Toruń i udziela prawa do posługiwania się wybranym przedsiębiorstwom do promocji produktów i usług.

Fot. Wojtek Szabelski

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRodzinne warsztaty wielkanocne. W planach stroiki i palmy
Następny artykułФранцузький суд відмовив у екстрадиції Костянтина Жеваго до України