“Rada Gminy Radziechowy-Wieprz przyjmuje Samorządową Kartę Praw Rodzin jako wyraz wartości poświadczonych w konstytucji, w tym ochrony rodzin, małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, rodzicielstwa i macierzyństwa, prawa do ochrony życia rodzinnego, prawa rodziców do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami oraz praw dziecka do ochrony przed demoralizacją” – poinformował przewodniczący rady, Jacek Świniański.
Prezes Ordo Iuris zadowolony
Decyzję radnych gminy Radziechowy-Wieprz natychmiast pochwalił Jerzy Kwaśniewski, prezes Ordo Iuris, organizacji, która jest autorem karty: “39. samorząd przyjął Samorządową Kartę Praw Rodzin. Serdeczne gratulacje dla samorządowców i mieszkańców gminy”.
Jakiś czas temu własną uchwałę w sprawie „wsparcia dla konstytucyjnego modelu rodziny opartego na tradycyjnych wartościach” przyjęły także Wilamowice, a Istebna ogłosiła się „strefą wolną od ideologii LGBT”. W tym ostatnim przypadku sąd administracyjny w Gliwicach w połowie lipca unieważnił decyzję radnych. Stwierdził, że uchwała ma charakter dyskryminacyjny, ponieważ określenia typu „strefa wolna od LGBT” odnosi się do ludzi, a sama uchwała krzywdzi osoby LGBT i wzmacnia ich poczucie zagrożenia.
Około stu uczniów z gminy to osoby LGBT
Jakub Gawron, autor Atlasu Nienawiści, musiał kolejny raz zaktualizować mapę gmin, powiatów i województw, które chcą być „wolne od LGBT”. Sprawdził też, że w szkołach na terenie gminy Radziechowy-Wieprz uczy się 1204 uczniów i uczennic. Oszacował, że w tym gronie około 60-120 dzieci i nastolatków to najpewniej osoby LGBTQ. – Polskie szacunki, które są raczej ostrożne, przyjmują odsetek 5 proc., dlatego przyjąłem taki przedział. Poza tym według raportu KPH około 70 proc. uczniów i uczennic LGBTQ, czyli można uznać, że około 40-80 z tej gminy może się zmagać z myślami samobójczymi. Raport KPH pochodzi z przełomu lat 2015-16. Obecnie ten wskaźnik może być znacznie wyższy z powodu dehumanizacji osób LGBTQ przez telewizję państwową i inne prorządowe media, samorządowców, Kościół katolicki oraz polityków, włącznie z premierem i prezydentem – mówi Gawron.
Dodaje, że w 16-osobowej radzie gminy Radziechowy-Wieprz 15 mandatów piastują radni wybrani z listy PiS, a jeden z Porozumienia Gowina. – Przyjęcie SKPR było tam praktycznie przesądzone – dodaje.
Przypomnijmy, że niedawno Żywiec, oraz pobliskie Gilowice odrzuciły petycje w sprawie przyjęcia Samorządowej Karty Praw Rodzin.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS