W sobotę (9. kwietnia), zawodniczki i zawodnicy klubu kolarskiego Ziemia Brzeska wzięli udział w cyklicznych zawodach pn. Kryterium Tribike im. Wernera Lepicha, które jednocześnie stanowią Otwarte Mistrzostwa Opolszczyzny LZS w Kryterium Ulicznym. Młodzi kolarze z powodzeniem ścigali się na historycznej trasie w Kędzierzynie-Koźlu, zajmując miejsca na podium.

• „Mistrzostwa Opolszczyzny LZS wyszły naszym kolarzom bardzo dobrze. Grzegorz Wojdyła w kat. junior zajął 3. miejsce, Piotr Szetelnicki w kat. junior młodszy także na mecie był trzeci, z kolei w kategorii żak/żakini 1. miejsce wywalczyła Zuzia Wojdyła, a tuż za nią uplasowała się Hania Wojdyła. W kategorii wiekowej powyżej 2010 r. drugie miejsce zajęła Zofia Wojdyła” – mówi trener Franciszek Moszumański.

Dodajmy, że tego dnia zawodnicy Ziemi Brzeskiej pojechali także w głównym wyścigu kryterium ulicznego. W kategorii żak i młodziczki 4. miejsce zajęła Zuzia Wojdyła, Hania Wojdyła 5. miejsce, a Zosia Wojdyła 7. miejsce. Piotr Szetelnicki (kat. junior młodszy) dojechał na 6. pozycji, a Bartek Wojdyła (kat. junior) wywalczył podium zajmując 3. lokatę.

Najmłodszą zawodniczką, która reprezentowała kolarzy Ziemi Brzeskiej była Helena Szetelnicka. W wyścigu rowerowym dzieci zajęła 2. miejsce.

Poprzedni artykułŚwiatowy Dzień Świadomości Autyzmu – zaświećmy się na niebiesko!
Następny artykuł4. liga. Po derbach Starowice wskoczyły na podium, Skorogoszcz wciąż ostatni [PODSUMOWANIE 24. KOLEJKI]