A A+ A++

fot. @facepeeters

Przygotowania do Paryż-Roubaix idą pełną parą: Van der Poel zrobił dłuższy rekonesans, a Cordon-Ragot dostała zielone światło do startu w ostatniej chwili. Oto informacje z 7 kwietnia.

Niedzielne “Piekło Północy” będzie debiutem rozwiązania pozwalającego na automatyczne regulowanie ciśnienia w oponach.

Poznaliśmy również skład Jumbo-Visma na Giro d’Italia.

Informacje dnia

  • Ekipa Alpecin-Deceuninck zmieni nazwę na wyścig Paryż-Roubaix. Mathieu van der Poel i spółka wystartują jako Alpecin-Elegant, promując markę okien sprzedawaną przez firmę Deceuninck.
  • Rekonesans trasy Paryż-Roubaix dziś przebiegał na mocno zabłoconej trasie. W sobotę i w niedzielę ma nie padać, więc bruki powinny zdążyć przeschnąć.

    Van der Poel podczas rekonesansu trasy Paryż-Roubaix; fot. @facepeeters

  • Paryż-Roubaix to nie tylko wyścig mięśni, ale również technologii. Ekipy DSM i Jumbo-Visma na brukach Roubaix mają pojawić się z systemami kontroli ciśnienia w oponach. Aktywowany przyciskami zamocowanymi na kierownicy rozwiązanie ma pomóc zawodnikom w starciu ze zmieniającą się nawierzchnią. Ekipie DSM urządzenie Atmoz zapewnia firma Scope, a grupie Jumbo-Visma, według raportu “Cyclingnews”, firma Graava – KAPS (Kinetic Air Pressure System). Obie pochodzą z Holandii. W systemie Atmoz zbiornik powietrza umieszczony w piaście i połączony wężem z obręczą bezdętkową umożliwia zmianę ciśnienia do 0,5 bara na sekundę. Rozwiązanie to zostało zatwierdzone przez UCI w zeszłym roku.Nie wiadomo jednak czy Wout van Aret zdecyduje się na KAPS. Podczas treningów przed Roubaix, inaczej niż jego koledzy z drużyny, nie korzystał z tego systemu.
  • Grupa Jumbo-Visma ogłosiła skład na Giro d’Italia (6-28 maja). Tak jak wcześniej zapowiedziano liderem formacji będzie Słoweniec Primoz Roglic, którego mają wspierać Jan Tratnik, Edoardo Affini, Koen Bouwman, Tobias Svendsen Foss, Robert Gesink, Michel Heßmann i Sepp Kuss. Obecnie cała ósemka przebywa na Teide, przygotowując się do „Corsa Rosa”.
  • Heinrich Haussler zakończył 18-letnią karierę zawodową, podczas której odniósł 22 zwycięstwa, w tym na etapach Tour de France i Vuelta a Espana. U 39-letniego Australijczyka rutynowe badania, wykonane w grudniu ubiegłego roku, wykryły nieprawidłowości, które niosły ze sobą ryzyko związane z dalszym uprawianiem wyczynowego sportu. W tej sytuacji Haussler postanowił zakończyć karierę, ale nie znika z peletonu. Przyjął propozycję dyrektora sportowego w jego ostatnim zespole, Bahrian Victorious.
  • Audrey Cordon-Ragot opuściła ekipę Zaaf i podpisała umowę z Human Powered Health, a jutro wystartuje w Paryż-Roubaix. – Za mną spore zamieszanie. Kontrakt miał obowiązywać od czerwca, ale poprosiliśmy UCI, żeby zmienili implementację przepisów, bo inaczej zostałabym na kanapie, a nie zrobiłam przecież nic złego powiedziała Francuzka w odniesieniu do zespołu, który miał jej nie płacić. – Myślałam, że na Paryż-Roubaix jest już za późno, a tu nagle zadzwonił prezydent UCI i powiedział, że mogę wystartować, jeśli ekipa się zgodzi. Dla mnie Paryż-Roubaix to najpiękniejszy wyścig, start, o którym marzyłam od dziecka. Zrobię wszystko, aby kiedyś stanąć na podium. Mam w sobie tyle wściekłości [na sytuację z ekipą przyp. red.] i ona pomoże mi dać z siebie wszystko.

Powiedzieli po piątym etapie Itzulia Basque Country

Sergio Higuita (Bora-hansgrohe), zwycięzca etapu: – Etap był bardzo trudny. Wiedziałem, że będę miał duże szanse na dobry wynik. Dobrze znałem też finisz i kiedy rzeczywiście pojawiła się okazja do finiszu, chwyciłem się jej obiema rękami. Tak naprawdę, to sprint rozpocząłem trochę za wcześnie, ale ostatecznie wystarczyło mi sił do samej mety. Po kilku trudniejszych miesiącach dzisiejsze zwycięstwo i podium w GP Indurain dodaje mi pewności siebie. To bardzo motywujące dla mnie i dla zespołu.

Wyniki wyścigów

Région Pays de la Loire Tour (2.1)

Fredrik Dversnes (Uno-X) zdobył ostatni etap wyścigu Région Pays de la Loire Tour, prowadzący z Sablé-sur-Sarthe do Le Mans (177,8 km).

Norweg finiszował na czele 6-osobowej grupy, wyprzedzając Duńczyka Alexandra Kampa (Tudor) i Francuza Jeremy’ego Leveau (Go Sport-Roubaix Lille Metropole).

W klasyfikacji generalnej triumfował Kamp, przed Dversnesem.


Circuit des Ardennes (2.2)

Drugi odcinek Circuit des Ardennes, prowadzący z Renneville do Gruyères (185,6 km), wygrał Mathias Bregnhoj (Leopard TOGT).

Duńczyk finiszował 4 sekundy przed Czechem Matejem Zahalką (Elkov-Kasper) i Belgiem Alecem Segaert (Lotto Dstny Development Team), obejmując prowadzenie w wyścigu.

Marcin Budziński (HRE Mazowsze Serce Polski) przyjechał na 16. miejscu, ze stratą 43 sekund. W klasyfikacji generalnej jest 15.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWrocław: Zmiana rozkładu jazdy pociągów. Przedłuża się remont torów
Następny artykułZakończono I etap prac w ramach projektu „Rewitalizacja kolei dojazdowej Przeworsk Wąskotorowy – Dynów”