“Stary świat zniszczyli tzw. Rdzawcy, czyli fani staromodnego metalu, ropy naftowej, wysokooktanowej benzyny i być może też dżinsów. Generalnie stary świat ze swoimi podziałami na czarne i białe, bez pardonu wykorzystujący zasoby naturalnie Ziemi, musiał upaść. Na tych gruzach starej cywilizacji zrodziła się nowa, bardziej eko, kolorowa, dążąca do doskonałości i równości” – czytamy w recenzji Odysa Korczyńskiego.
“Brzydcy” są niestety produkcją dla młodzieży i dość ciekawy punkt wyjścia musiał zostać skrojony pod fanów “Więźnia Labiryntu”, “Niezgodnej” czy “Igrzysk śmierci”. To żaden zarzut, jednak dzieło Netfliksa nie wytrzymuje porównania z kinowymi tytułami. Szkoda, że tak wielu filmowców uważa, że film adresowany do nastolatków musi być prościutki i infantylny.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Reżyserem najnowszego przeboju Netfliksa jest niejaki Joseph McGinty Nichol, znany bardziej jako McG. Na początku XXI wieku uważany był za wschodzącą gwiazdę kina, do której miała należeć przyszłość w Hollywood. Zrealizował wówczas dwa przeboje “Aniołki Charliego” oraz “Terminatora: Ocalenie”. Jednak presja związana z realizacją kinowych filmów (w przypadku “Terminatora” powierzono mu projekt o budżecie sięgającym 200 mln dolarów) spowodowała, że McG przerzucił się na serialowe, streamingowe produkcje i stał się niestety bardzo przeciętnym, a może typowym wyrobnikiem Netfliksa.
McG ma na koncie kilka tzw. przebojów Netfliksa: dwie części “Opiekunki”, “Na krańcu świata”, “Rodzinne zamiany”. Mimo słabych recenzji, swój najnowszy film “Brzydcy” będzie mógł zapisać po stronie sukcesów. Futurystyczna produkcja jest obecnie najpopularniejszym tytułem w streamingu na świecie (numer jeden Netfliksa w 60 krajach – w tym w Polsce), w ciągu trzech dni obejrzało go ponad 20 mln widzów. Dalsza część historii na pewno więc powstanie.
Pamiętajmy, że szef Netfliksa Ted Sarandos kieruje się prostą zasadą: “nie robimy filmów dla krytyków, tylko dla widzów”. Negatywnymi recenzjami krytyków nie musi się więc martwić, ale niskie oceny widzów o produkcjach Netfliksa powinien wziąć już pod uwagę.
W najnowszym odcinku podcastu “Clickbait” opowiadamy o krwawej jatce w “Obcy: Romulus”, przeżywamy szok po serialu “Szympans, moja miłość” i wydajemy wyrok na nowym sezonie “Pierścieni Władzy”. Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS