Badania przeprowadzone przez naukowców na populacji w ciągu ostatnich 30 lat wykazały, że kobiety żyją dłużej niż mężczyźni. Ma to jednak także efekt uboczny. Z racji dłuższego życia płeć piękna wystawiona jest na funkcjonowanie w gorszym stanie zdrowia. Uczeni twierdzą, że jest to duży problem.
Kobiety i mężczyźni różnią się od siebie i badania przeprowadzone na ludziach z ostatnich 30 lat wykazały różnice w średnim wieku życia oraz podatności na różne choroby. Wyniki analizy opublikowane w czasopiśmie Lancet Public Health nie pozostawiają złudzeń. Płeć piękna dożywa więcej lat. Niestety w statystycznie gorszym stanie zdrowia.
W badaniu oceniono wpływ 20 głównych przyczyn chorób na świecie i uzyskane wyniki pokazały nieproporcjonalnie różnice zdrowia pomiędzy mężczyznami oraz kobietami.
Mężczyźni są w większym stopniu narażeni na przedwczesną śmierć i mają na to wpływ choroby układu krążenia, oddechowego oraz wątroby, Covid-19 czy urazy powstałe w wyniku wypadków drogowych. Płeć piękna jest natomiast częściej wystawiona na choroby, które nie powodują zgonu. Tutaj wymienia się problemy układu mięśniowo-szkieletowego, psychiczne oraz bóle głowy.
Wraz z wiekiem dysproporcje rosną i okazuje się, że jest to zła wiadomość dla kobiet. Po prostu spędzają one więcej czasu własnego życia w pogorszonym stanie zdrowia. Dotyczy to m.in. niepełnosprawności czy większej podatności na zachorowania w starszym wieku.
Dużo mówi się o chorobach, które doprowadzają człowieka do zgonu. Tymczasem naukowcy twierdzą, że uwagę należy skupić również na nieśmiertelnych konsekwencjach zachorowań, co prowadzi do ograniczenia funkcjonowania u kobiet. Tutaj rozwiązaniem jest zapewnienie odpowiednich zmian w systemie zdrowia.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS