A A+ A++

Projekt Ronsona został realizowany na gruncie kupionym grubo ponad 10 lat temu, w zupełnie innych realiach cenowych. Tymczasem obecnie grunty, według NBP, tylko w ubiegłym roku podrożały średnio o 30 proc. To już nieco zmienia perspektywę patrzenia na „horrendalne” zyski deweloperów.

Przedstawiciele PZFD zwracają też uwagę, że w sprawozdaniach finansowych giełdowych firm, na jednych projektach osiągają marże brutto sięgające kilkudziesięciu, na innych – kilkunastu procent. Bywa, że nie przekraczają kilku procent.

Jednocześnie na tym samym rynku – teoretycznie spektakularnie zyskownym – rośnie zadłużenie i skala upadłości. Całą branżę budowlaną zalicza się zaś do najbardziej ryzykownych sektorów.

Drogie mieszkania, niepewny popyt

Czubek mieszkaniowej deweloperki – czyli giełdowi gracze, mogący pochwalić się najwyższymi wynikami, różnie dziś oceniają popyt. Podczas gdy jedni podtrzymują nieustający trend boomu, inni zaczynają wyraźnie odczuwać zmniejszone zainteresowanie lokalami, zarówno w segmencie premium, jak i ekonomicznym. Obraz dzisiejszego popytu odzwierciedlają ich wyniki za I połowę br.

czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPowiat Wejherowski ogłasza konkurs na prowadzenie placówki opiekuńczo-wychowawczej
Następny artykułKierowca zlekceważył znaki dotyczące prac drogowych.