Srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, Klaudia Zwolińska wzięła udział w Mistrzostwach Polski w kajakarstwie górskim. Zawodniczka mieszkająca w Kłodnem była faworytką i nie zawiodła.

W Krakowie rozegrano mistrzostwa Polski w kajakarstwie slalomowym. Na torze Kolna blisko 80 zawodników z 11 klubów stanęło do rywalizacji w 76. edycji MP. Klaudia Zwolińska zdobyła trzy złote i jeden srebrny medal. Zawodniczka Startu Nowy Sącz okazała się najlepsza w slalomie K-1, w kayak crossie i w drużynie swojego klubu. Natomiast w slalomie C-1 zajęła drugie miejsce. Klaudia Zwolińska przed rokiem aż pięciokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Polski.

Klaudia Zwolińska to 25-letnia zawodniczka, która urodziła się w Nowym Sączu – gdzie trenuje, ale obecnie mieszka w Kłodnem w gminie Limanowa, skąd pochodzi jej mama.

Zwolińska ma na swoim koncie wiele sukcesów. W ubiegłym roku zdobyła brązowy medal w slalomie K1 na Mistrzostwach Świata w Lee Valley (Anglia), co zakwalifikowało ją na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. W maju tego roku zawodniczka zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Europy w kajakarstwie górskim w konkurencji cross indywidualny. 25-latka jest także mistrzynią Europy juniorek (2015), mistrzynią świata juniorek (2016) oraz młodzieżową mistrzynią Europy juniorek (2018) w konkurencji K-1. Na poprzednich igrzyskach w Tokio zajęła piąte miejsce w slalomie K1. W tym roku w Paryżu wywalczyła olimpijskie srebro.