Timi Zajc został mistrzem świata na dużej skoczni w Planicy. Tuż za nim uplasował się Ryoyu Kobayashi, który o zaledwie 0,6 punktu wyprzedził trzeciego Dawida Kubackiego. Ogromnego pecha miał za to Kamil Stoch. 35-latek zajął najgorsze dla sportowca, czwarte miejsce. Dobrze poradzili sobie też pozostali Polacy – 9. był Żyła, a Aleksander Zniszczoł 23. Gdyby to był konkurs drużynowy, Biało-Czerwoni zdobyliby złoto. Tym samym w piątkowy wieczór tylko Kubacki dołożył kolejny krążek do klasyfikacji medalowej. Którą lokatę zajmują w niej Polacy?

Ahonen upił się tam, a potem skoczył 240 metrów. Ten pub znają wszyscy, którzy jeżdżą do Planicy

Klasyfikacja medalowa MŚ w Planicy. Awans Polski po brązie Kubackiego

Brąz Dawida Kubackiego był drugim medalem Biało-Czerwonych na tej imprezie. Pierwszy zdobył Żyła. W sobotę na skoczni normalnej 36-latek obronił tytuł mistrza świata sprzed dwóch lat. Co więcej, zrobił to w imponującym stylu. Po pierwszej serii zajmował odległą 13. lokatę, ale już w drugiej próbie pobił rekord obiektu i nie dał szans rywalom. Co więcej, został najstarszym mistrzem świata w historii tej dyscypliny.

Granerud wściekły po konkursie w Planicy. “Nienawidzę ich. To jest g***o”

Trzecie miejsce Kubackiego pozwoliło Biało-Czerwonym awansować na czwartą pozycję w klasyfikacji medalowej. Dzielimy tę lokatę ex aequo z USA i ze Słowenią, które również mają po jednym złotym i jednym brązowym krążku.

Bezsprzecznymi liderami zestawienia są Norwegowie. Na MŚ w Planicy zdobyli już 21 medali – 10 złotych, sześć srebrnych i pięć brązowych. Na drugim miejscu są Niemcy z 12 krążkami. Prowizoryczne podium uzupełnia Szwecja – dziewięć medali.

Brąz Dawida Kubackiego był 34. medalem dla Polski w historii MŚ w narciarstwie klasycznym. Łącznie nasi reprezentanci zdobyli 13 złotych krążków, siedem srebrnych i 13 brązowych. Od 2005 roku Biało-Czerwoni kończą rywalizację na czempionacie z co najmniej jednym krążkiem. W tym roku tradycja została już podtrzymana.

Więcej treści sportowych na stronie głównej Gazeta.pl

Kamil Stoch podczas kwalifikacji do indywidualnego konkursu skoków na dużej skoczni podczas Mistrzostwa Świata w Planicy 2023Rozgoryczony Kamil Stoch wysłał wiadomość rywalom. Odważna zapowiedź

Klasyfikacja medalowa mistrzostw świata w Planicy:

• 1. Norwegia – 21 medali (10 złotych, 6 srebrnych, 5 brązowych)