A A+ A++

Do pracy, szkoły, na wycieczkę czy na spacer — wszędzie, gdzie tylko chcemy, możemy wziąć swoje jedzenie. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni lunch box. Do wyboru jest naprawdę wiele rodzajów, więc nikt nie powinien mieć problemu ze znalezieniem tego idealnego. Oto krótkie zestawienie!

Klasyczny pojemnik na lunch

Podstawowy pojemnik na lunch składa się z jednej zamykanej pokrywką komory, w której można umieścić dowolne potrawy — makaron z sosem, gulasz, sałatkę, ale też kanapki, owoce i inne przekąski. Tutaj mamy do wyboru lunch boxy wykonane między innymi z tworzywa sztucznego, ze stali nierdzewnej, silikonowe oraz szklane. Każdy z nich występuje w różnych rozmiarach, co pozwala dopasować je nie tylko do zawartości, ale też do torebki i plecaka, w których mają być transportowane. Są nawet modele składane, doskonałe do małej kuchni, gdzie cenny jest każdy centymetr kwadratowy powierzchni w szafce.

Dwupoziomowy pojemnik na obiad

Dwupoziomowe pojemniki na lunch, a nawet trzypoziomowe, są zaś idealnym rozwiązaniem dla osób lubiących kilkudaniowe posiłki, ale podane w kompaktowej formie. Wszystkie elementy są mocno ze sobą spięte — głównie gumkami i klipsami — zatem nie trzeba obawiać się, że coś wycieknie i ubrudzi torebkę. Ponadto przy podejmowaniu decyzji o zakupie, warto wybierać te modele, w których pokrywka ma specjalną uszczelkę.

Lunch box z przegródkami

W pojemniku możemy transportować nie tylko obiad, ale też różnego rodzaju przekąski. Jeśli nie chcemy, by mieszały się one między sobą, powinniśmy zainteresować się lunch boxem z przegródkami. Tutaj ważne jest, by wybierać pojemniki z przegródkami sięgającymi aż do pokrywki — dopiero wtedy mamy pewność, że wszystko zostanie dokładnie na swoim miejscu, a jogurt czy sos się nie wyleją.

Lunch box na zupę lub owsiankę

Nieprawdą jest, że w lunch boxach możemy przechowywać wyłącznie przekąski, sałatki i dania obiadowe. Nic nie stoi na przeszkodzie, by przelać do nich zupę, owsiankę bądź inny tego typu posiłek. Wystarczy wybrać szczelny pojemnik — o pojemności od 350 do 800 mililitrów — który swoim kształtem przypomina miseczkę. Dodatkowo ciekawą opcją jest lunch box termiczny, który utrzymuje ciepło nawet do 10 godzin. Sprawdzi się on szczególnie w miejscach, gdzie nie mamy możliwości podgrzać swojego jedzenia.

Dziecięce pojemniki na obiad

Lunch boxy są przeznaczone do użytku nie tylko przez osoby dorosłe, ale również przez dzieci. Mają one wówczas kompaktowy rozmiar i bez problemu zmieszczą się do plecaka. W pojemniku wszystko jest bezpieczne i ma swoje miejsce — nie ma zatem ryzyka, że na przykład owoce zostaną zgniecione przez książki. Dodatkowo dziecięce lunch boxy są często sprzedawane w zestawie z bidonem, więc pod ręką są nie tylko przekąski, ale i woda. Nie bez znaczenia jest też fakt, że dziecięce pojemniki mają piękne kolory i ciekawe wzory oraz motywy, również z bohaterami ulubionych bajek.

Lunch box ze sztućcami

Na koniec jeszcze jednej wariant, czyli pojemniki na obiad ze sztućcami, które są mocowane w pokrywce lub z boku. Wszystko zgrabnie się mieści i nie ma już potrzeby zabierania domowych lub korzystania z ogólnodostępnych widelców i łyżek w pracy czy szkole.

Podsumowując, bez względu na to, który rodzaj pojemnika na obiad wybierzemy, musimy zwrócić uwagę na to, by był on szczelny i wykonany z materiałów bezpiecznych dla zdrowia, wolnych od BPA. Przy okazji dokładnie czytajmy specyfikację produktu, by wiedzieć, czy dany lunch box można być w zmywarce lub używać w mikrofalówce.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKoniec roku z największym od czterech lat spadkiem cen OC
Następny artykułRozgrzewająca moc kolorów