KS Skarbimierz pokonał Olimpię Lewin Brzeski w derbach za „6 punktów” i jest o krok od wydostania się ze strefy spadkowej, do czego brakuje mu 2 „oczek”. Lewinianie spadli natomiast na przedostatnią lokatę i tracą już nie 2, lecz 5 punktów do bezpiecznej strefy. Mecze 28. kolejki klasy okręgowej gr. I odbywały się w miniony weekend, czyli na przełomie 14 i 15 maja.

Kibiców z powiatu brzeskiego najbardziej powinien zainteresować mecz KS Skarbimierz – Olimpia Lewin Brzeski. Nie dość, że były to derby tego regionu, to w dodatku mecz o bardzo ważne w kontekście utrzymania punkty. Z powodu wyników osiąganych od początku rundy faworytem do zwycięstwa była ekipa ze Skarbimierza i faktycznie dyktowała ona warunki, a od 33. minuty prowadziła po samobójczym trafieniu Pawła Buśki.

– W pierwszej połowie rywale mieli co prawda okazje, w tym dwie sam na sam z bramkarzem, ale ich nie wykorzystali. My natomiast broniliśmy się, bo taka jest nasza taktyka, nie mamy kim grać z przodu. I co? I sami sobie strzeliliśmy bramkę – mówił Maciej Moczko, kapitan Olimpii. – Po przerwie z kolei, gdyby rywale wykorzystali rzut karny, to prowadziliby już 2-0 i raczej byśmy się nie podnieśli. Później wyrównaliśmy, ale KS Skarbimierz i tak zdołał nas pokonać. Szacunek dla tej drużyny, bo była od nas lepsza.

W drugiej połowie mogło być już po zawodach, ale gospodarze zmarnowali rzut karny. Zemściło się to na nich w 81. minucie, gdy Maciej Moczko wyrównał po rzucie wolnym. W Skarbimierzu mogło więc dojść do podziału punktów, z czego ucieszyłyby się inne drużyny walczące o utrzymanie. Tak się jednak nie stało, bowiem w 87. minucie Grzegorz Kadłubowski zadał cios wart wyniku 2-1 i kompletu punktów dla KS-u.

– Dużo emocji i dużo strzałów, szczególnie z naszej strony. Dominowaliśmy przez cały mecz, ale jak to bywa w futbolu, pod koniec straciliśmy gola. Zdołaliśmy jednak odzyskać prowadzenie i wygrać – mówił Dawid Krukowski z KS-u Skarbimierz. – Zdobyliśmy dziś ważne, a nawet arcyważne punkty. Graliśmy z drużyną, która walczy o utrzymanie między innymi z nami i udało nam się ją ograć. To zwycięstwo dużo dla nas znaczy i pomoże nam zostać w klasie okręgowej.

Oprócz derbów powiatu brzeskiego w 29. kolejce odbyło się też osiem innych meczów: Motor Praszka – Piomar Tarnów-Przywory (2-0), Rajfel Krasiejów – Iprime Bogacica (0-11), Żubry Smarchowice Śląskie – LZS Kuniów (0-1), Sokoły Bierdzany – Start Jełowa (2-5), Unia Kolonowskie – 1. FC Chronstau-Chrząstowice (2-0), Orzeł Źlinice – LZS Ligota Turawska (3-3), LZS Mechnice – Start Namysłów (1-1) oraz Naprzód Jemielnica – Śląsk Łubniany (5-4).

Kolejne spotkania na tym szczeblu zostaną rozegrane w nadchodzący weekend – 21 i 22 maja. Będą to starcia: Olimpia Lewin Brzeski – Unia Kolonowskie, LZS Ligota Turawska – KS Skarbimierz, Naprzód Jemielnica – Motor Praszka, Śląsk Łubniany – LZS Mechnice, Start Namysłów – Orzeł Źlinice, Start Jełowa – Żubry Smarchowice Śląskie, LZS Kuniów – Rajfel Krasiejów, Iprime Bogacica – Piomar Tarnów-Przywory oraz 1. FC Chronstau-Chrząstowice – Sokoły Bierdzany.

Tomasz Chabior

WYNIKI 28. KOLEJKI (14-15 MAJA):

KS Skarbimierz – Olimpia Lewin Brzeski 2-1 (1-0)

Bramki: 33. Paweł Buśko (1-0, samobójcza), 81. Maciej Moczko (1-1), 87. Grzegorz Kadłubowski (2-1).

Skarbimierz: Sikorski – Kapłon (61. Puszkiewicz), Kozak (69. Kadłubowski), Mazepa, Rabanda, Michalak (89. Masłowski), Zarucki, Kowalik, Wysocki (90. Uchyła), Kapłon, Bokrzycki (62. Zawiślak). Trener: Tomasz Kamiński.

Olimpia: M. Kochler – Grabny, Wieczorek, Komarnicki, Woźniak, Niemiec, Stawniczy, Mitek (80. Mikitów), Moczko, Buśko, Kita. Trener: Grzegorz Krzyżanowski.

Żółte kartki: Kapłon, Mazepa – Moczko.

Sędziował: Paweł Dul.

Motor Praszka – Piomar Tarnów-Przywory 2-0

Rajfel Krasiejów – Iprime Bogacica 0-11

Żubry Smarchowice Śląskie – LZS Kuniów 0-1

Sokoły Bierdzany – Start Jełowa 2-5