A A+ A++

Kingston pochwaliło się, że ich nowe moduły pamięci FURY Renegade DDR5 CUDIMM pobiły rekord świata w overclockingu, osiągając prędkość 12108 MT/s. Wynik ten został uzyskany na nowej platformie Intel Z890.

Nowa platforma, rekordowy wynik

Moduły FURY Renegade DDR5 CUDIMM zostały zainstalowane na płycie głównej MSI MEG Z890 UNIFY-X i były obsługiwane przez najnowszy procesor Intel Core Ultra 200 serii „Arrow Lake-S”. Aby osiągnąć rekordową szybkość transferu 12108 MT/s, zastosowano ekstremalne chłodzenie ciekłym azotem (LN2). Timingi wyniosły zaś 42-120-120-127-2, co było niezbędne, by pamięć mogła działać na tak wysokich obrotach.

Kingston pochwaliło się, że ich nowe moduły pamięci FURY Renegade DDR5 CUDIMM pobiły rekord świata w overclockingu, osiągając prędkość 12108 MT/s.

Wybór procesora padł na nowy Intel Core Ultra 7 265KF – CPU bez zintegrowanego GPU, z wyłączonymi rdzeniami E. Obniżenie częstotliwości procesora do zaledwie 400 MHz pozwoliło skoncentrować zasoby systemu na uzyskaniu rekordowych prędkości pamięci DDR5. 

Konkurencja nie pozostaje w tyle, ale to Kingston dominuje

Inne firmy, jak G.SKILL, również starają się podbić rankingi overclockingu pamięci DDR5. Na przykład na płycie ASUS Z890 APEX, overclocker o pseudonimie „Kovan” osiągnął odpowiednio prędkości 12042 i 12066 MT/s. Mimo iż wynik ten jest imponujący, to wciąż Kingston na topie. W świecie overclockingu, każdy megatransfer na sekundę ma ogromne znaczenie, a Kingston przekonuje, że jego FURY Renegade DDR5 CUDIMM to aktualnie najlepsze rozwiązanie dla entuzjastów.

Kristy Ernt, menedżerka działu DRAM w Kingston, skomentowała osiągnięcie firmy: „Nasze nowe moduły 8400MT/s CUDIMM zostały gruntownie przetestowane i zakwalifikowane przez czołowych producentów płyt głównych, a także certyfikowane przez Intel XMP na nowej platformie Z890 z procesorami Intel Core Ultra Series 2. Wprowadzenie modułów DDR5 CUDIMM z możliwością overclockingu pozwala nam dotrzeć do szerszego grona profesjonalistów, którzy oczekują najwyższej wydajności i chcą przesuwać granice możliwości swoich systemów bez kompromisów w zakresie integralności sygnału”.

To dopiero początek

Nie mamy jednak wątpliwości, że to dopiero początek, bo nowy rodzaj pamięci operacyjnej CUDIMM to nowość, która dają entuzjastą i profesjonalnym overclockerom nowe możliwości. Spodziewamy się więc wysypu kolejnych rekordów w najbliższych tygodniach. 





Obserwuj nas w Google News

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCiechanów. Wielkie pieniądze z UE na trwającą już inwestycję
Następny artykułNorwescy biskupi w obronie nienarodzonych: trzymajmy się faktów