A A+ A++

Polski Związek Lekkiej Atletyki opublikował zestawienie najlepszych polskich lekkoatletów stulecia. W tym gronie znalazły się dwie kielczanki: Mirosława Sarna w skoku w dal i Katarzyna Furmanek w rzucie młotem. 

Wyboru dziesięciu najlepszych zawodników w poszczególnych konkurencjach dokonała 53-osobowa kapituła pracująca pod przewodnictwem Andrzeja Majkowskiego, prezesa PZLA w latach 1969-1972.  Ostatecznie uhonorowano 345 osób: 159 zawodniczek i 186 zawodników.

Na czwartym miejscu w skoku w dal sklasyfikowano Mirosławę Sarnę, znaną również pod panieńskim nazwiskiem Sałacińska. Rodowita łodzianka jest związana z Kielcami od końcówki lat siedemdziesiątych, wówczas została zawodniczką Budowlanych. Swój największy sukces w karierze odniosła w 1969 roku w Atenach, gdzie została mistrzynią Europy. Rok wcześniej zajęła piąte miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Meksyku. W swoim dorobku ma również dwa “brązy” halowych mistrzostw Starego Kontynentu: Wiedeń 1970 i Rotterdam 1973. Zajęła trzecie miejsce w Plebiscycie Przeglądu Sportowego 1969. Najlepszą zawodniczką stulecia skoku w dal uznano złotą medalistkę Igrzysk Olimpijskich z Melbourne – Elżbietę Duńską-Krzesińską.

Na szóstym miejscu w gronie najlepszych młociarek znalazła się Katarzyna Furmanek. Największe sukcesy 23-latka odniosła w minionym sezonie: zdobyła srebrny medal Uniwersjady w Neapolu oraz wywalczyła “brąz” seniorskich mistrzostw Polski. W mijającym roku ustanowiła również swój aktualny rekord życiowy, który wynosi 69,68 m. Najlepszą zawodniczką w rzucie młotem została trzykrotna złota medalistka olimpijska – Anita Włodarczyk.

Z zestawieniem najlepszych lekkoatletów PZLA można zapoznać się TUTAJ 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPodatek od sprzedaży detalicznej już od 1 stycznia 2020 r.
Następny artykułZwycięskie projekty z budżetu obywatelskiego trafiły do szuflady. Władze Lublina widzą kilka przeszkód w ich realizacji