W ograniczonej formie, ale część najmłodszych może skorzystać z ferii organizowanych realnie bądź z edukacyjnych form online, a propozycje przedstawiają m.in. Ognisko Caritas Kieleckiej czy synagoga w Chmielniku.
Podczas pierwszego tygodnia tegorocznych ferii zajęcia dla swoich podopiecznych organizuje Ognisko-Wychowawcze Caritas w Jędrzejowie. Jak informuje s. Urszula Limanówka, służebniczka dębicka, z powodu trwającej pandemii są to zajęcia opiekuńcze, w których mogą wziąć udział tylko podopieczni placówki. Na pewno nie można organizować wycieczek. 20 dzieci podczas zajęć zostało podzielonych na trzy grupy. Do Ogniska Wychowawczego Caritas Diecezji Kieleckiej w Jędrzejowie co roku uczęszcza około 90 podopiecznych. Są to dzieci w wieku od 6 do 16 lat, pochodzące z rodzin borykających się z problemami. Wychowawcy i wolontariusze pomagają dzieciom w odrabianiu lekcji i nadrabianiu zaległości szkolnych. Podczas tegorocznych ferii Ognisko proponuje zajęcia rekreacyjne, gry, zabawy, wspólne oglądanie filmów oraz konkurs kolęd.
Na Wirtualne Ferie zaprasza Ośrodek Edukacyjno-Muzealny „Świętokrzyski Sztetl” w XVIII-wiecznej synagodze w Chmielniku. Uczestnicy za pomocą wirtualnych zagadek i łamigłówek poznają pojęcia związane z kulturą, religią i tradycją żydowską.
Na stronie internetowej instytucji znajduje się instrukcja: „W poniższej wykreślance ukryliśmy 9 nazw – osób, miejsc i przedmiotów – które możecie znaleźć w każdej synagodze. Przygotowaliśmy podpowiedź: szukajcie tych słów Mezuza / Bima / Menora / Ner Tamid / Rabin / Amud /Babiniec / Jad. Wyrazy są ułożone pionowo, poziomo oraz ukośnie”. Tego rodzaju zadania pojawiają się każdego dnia.
Bogatą ofertę przygotował także Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach. Dzieciom proponuje się szereg warsztatów m.in. teatralnych, plastycznych i instrumentalnych. Chętni będą mogli także dowiedzieć się więcej na temat grafiki komputerowej oraz żonglerki. W zajęciach mogą wziąć udział osoby, które są zapisane do tej instytucji.
W Chęcinach od 7 stycznia wszyscy chętni będą mogli skorzystać z zajęć online „Kreatywnie zakręceni”. Warsztaty będą prowadzone codziennie. Podczas zajęć będzie można nauczyć się tańczyć, śpiewać, rysować oraz zdobyć informacje o ekologii, czy o sporcie. Zaplanowano także spotkania z teatrem online.
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na wirtualne ferie zimowe. Odbywają się warsztaty plastyczne, czy muzyczno-ruchowe „Kosmiczna zabawa”, czytanie z nut i wyplatanie „motanek”. Zajęcia są prowadzone przez komunikator zoom.
Podczas tegorocznych ferii na zajęcia online zaprasza Dom Kultury w Małogoszcz. Zaplanowano m.in.: warsztaty ekologiczne, zajęcia plastyczne, rozwijające kreatywność i warsztaty modelarskie oraz historyczne. Będzie także spektakl „Pinokio” oraz zajęcia fitness i taneczne. Na zakończenie ferii, 16 stycznia – XVIII Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda”, który także odbędzie się online.
Ze względu na epidemię i związane z nią obostrzenia, w województwie świętokrzyskim znacząco zmniejszyła się liczba organizowanych zajęć dla dzieci. Katarzyna Nowacka, świętokrzyski wicekurator oświaty, informuje, że obecnie w regionie zgłoszonych jest niespełna 50 półkolonii skierowanych do dzieci z klas I-IV. W ubiegłym roku było ich zarejestrowanych 111. Najwięcej, bo 35 półkolonii, organizuje Miejski Szkolny Ośrodek Sportowy w Kielcach.
Półkolonie są realizowane w 15. szkołach podstawowych, znajdujących się na terenie miasta Kielce. Zgodnie z obostrzeniami, mogą być zorganizowane tylko dla uczniów klas I – IV. Grupy nie mogą liczyć więcej niż 12 osób.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS