Choć nowy rok szkolny dopiero się rozpoczyna, wielu uczniów jest ciekawych, jak długo będzie trzeba czekać na pierwszą dłuższą przerwę w nauce. Prześledziliśmy zatem kalendarz na najbliższe 12 miesięcy i sprawdziliśmy, jak wygląda tegoroczny kalendarz ucznia i studenta.
Po kilku miesiącach zdalnej edukacji, wychowania fizycznego organizowane w pokoju lub ogrodzie i wysyłania zadań domowych przez internet wreszcie dla polskich uczniów nastała normalność, bo choć pandemia koronawirusa nadal istnieje, rok szkolny 2020/21 rozpoczął się normalnie, a nie zdalnie. 1 września o poranku dzieci i młodzież spotkała się w przedszkolach, szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, aby rozpocząć kolejny etap nauki.
CZYTAJ: Od poniedziałku jeszcze większe utrudnienia w ruchu. Rusza budowa nowych rond
My tymczasem sprawdziliśmy, jak wygląda kalendarz uczniów na najbliższe 12 miesięcy i kiedy i jak kształtują się dni wolne od lekcji.
Pierwsza przerwa będzie 14 października z racji Dnia Nauczyciela, a Wszystkich Świętych tym razem przypada w niedzielę. Pierwszy długi weekend rozpocznie się zatem pod koniec grudnia, a dokładnie w przeddzień Wigilii, która przypada w czwartek. Oznacza to, że uczniowie będą mieli wolne aż do 3 stycznia włącznie i wznowią naukę 4 dnia 2021 roku.
Nie potrwa ona długo, bo już 18 stycznia rozpoczną się ferie zimowe, ale uczniowie z Wielkopolski będą musieli na nie poczekać tym razem najdłużej, bo do 13 lutego. Powrót do szkół przewidziany jest więc na poniedziałek 1 marca.
Następna okazja do odpoczynku od szkoły będzie na pierwszy weekend kwietnia wraz z przypadającymi na ten czas Świętami Wielkanocnymi. Miesiąc później – 1 maja przypadnie w sobotę, ale Święto Konstytucji 3 Maja – w poniedziałek. Oznacza to, że uczniowie będą mieli krótszy tydzień nauki. Maj to także okres matur i egzaminów zawodowych, który dla większości uczniów wiąże się z dodatkowym wolnym, aby pozostawić szkołę do dyspozycji najstarszych roczników.
Boże Ciało tym razem przypadnie 3 czerwca w czwartek, a trzy tygodnie później (piątek, 25 czerwca) zostanie zorganizowane zakończenie roku szkolnego inaugurujące kolejne dwa miesiące wakacji.
Najważniejsze daty związane z przerwami w nauce (rok szkolny 2020/21)
- 1 września (wtorek) – rozpoczęcie roku szkolnego
- 14 października (środa) – Dzień Nauczyciela
- 1 listopada (niedziela) – Wszystkich Świętych
- 11 listopada (środa) – Święto Niepodległości
- 23-31 grudnia – zimowa przerwa świąteczna
- 1 stycznia (piątek) – Nowy Rok
- 6 stycznia (środa) – Trzech Króli
- 13-28 lutego – ferie zimowe
- 1-6 kwietnia – przerwa świąteczna (Wielkanoc)
- 3 maja (poniedziałek) – Święto Konstytucji 3 Maja
- 3 czerwca (czwartek) – Boże Ciało
- 25 czerwca (piątek) – zakończenie roku szkolnego
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS