A A+ A++

Zasadnicze elementy tak zwanej tarczy finansowej nie wymagają zmian legislacyjnych – powiedział w piątek w “Rozmowie Piaseckiego” w TVN24 szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. – Mamy nadzieję, że mechanizm wsparcia firm ruszy już po świętach – dodał.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

W środę premier Mateusz Morawiecki zaprezentował kolejny program pomocowy, którego wartość to co najmniej 100 miliardów złotych. Ma on pomóc w utrzymaniu zatrudnienia i płynności przedsiębiorców.

W ramach programu mikrofirmy, małe i średnie oraz duże przedsiębiorstwa będą otrzymywały subwencje. Szef rządu przyznał, iż wierzy, że pozwoli to na uratowanie od dwóch do nawet pięciu milionów miejsc pracy.

KTO SKORZYSTA Z NOWEGO PROGRAMU? >>>

Pożyczki dla przedsiębiorców

Szef KPRM Michał Dworczyk pytany, kiedy założenia nowego programu będą przekute w projekty ustaw, odpowiedział, że za realizację pomocy będzie odpowiadał Polski Fundusz Rozwoju.

– Zasadnicze elementy tego etapu czy tego rozwinięcia tarczy antykryzysowej nie wymagają zmian legislacyjnych – wyjaśnił.

– Już w kwietniu przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o te subwencje, które będą w części mogły być umarzane w zależności od tego, czy to jest mała, średnia czy duża firma, to ta droga będzie nieco inna, ale wspólne będzie jedno – że procedury będą maksymalnie uproszczone – dodał Dworczyk.

Szef KPRM poinformował, że mniejsi przedsiębiorcy będą mogli zwracać się o pomoc bezpośrednio do banków współpracujących z PFR, a duże firmy muszą to zrobić za pośrednictwem PFR. Dodał, że cała procedura będzie zinformatyzowana, a formularze można wypełniać przez internet.

– Mamy nadzieję, że wkrótce po świętach ten mechanizm już ruszy – dodał.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKorzyści z koronawirusa
Następny artykuł“Pandemia wywoła najgłębszy kryzys od lat 30. XX wieku”