Zawieszenie funkcjonowania Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego jest treścią wyroku TSUE z lipca 2021 roku.
– Mówiliśmy o tym, że to jest element całościowej, dalszej reformy sądownictwa. Nie będziemy punktowo likwidować Izby Dyscyplinarnej – mówił Fogiel. Na uwagę, że oznacza to, iż rząd PiS zwodzi UE, Fogiel zaprzeczył. – Komisja Europejska otrzymała to w odpowiedzi polskiego rządu, że w tym momencie działanie Izby Dyscyplinarnej to kwestia decyzji władz Sądu Najwyższego, ale w planowanym dalszym ciągu reformy sądownictwa, Izba Dyscyplinarna zniknie jako taka – dodał.
Czytaj więcej
Morawiecki: Tak, zamierzamy zlikwidować Izbę Dyscyplinarną SN
Wśród 88 proc. zwolenników UE w Polsce, o których była mowa, połowa to nasi wyborcy – mówił premier Mateusz Morawiecki po zakończeniu wystąpień europosłów w debacie toczącej się w siedzibie PE w Strasburgu, której tematem był wyrok polskiego Trybunału Konstytucyjnego.
Fogiel podkreślał, że dalsza reforma sądów, w tym ich reorganizacja ma umożliwić “lepszą dystrybucję spraw”, by obywatele czekali krócej na rozstrzygnięcia sądów. – Pakiet ustaw jest na ukończeniu, kiedy trafi do Sejmu, będziemy nad nim pracować, – zapowiedział Fogiel. Dopytywany kiedy to się stanie stwierdził, że “nie ma zdolności wróżbity”.
Ponownie pytany kiedy Izba Dyscyplinarna SN przestanie działać, Fogiel stwierdził, że “myśli, iż w bliższej niż dalszej przyszłości”. – To wszystko co mogę powiedzieć – podsumował.
– Jeśli chodzi o Krajowy Plan Odbudowy my wszystkie wymagania spełniliśmy. Uzależnianie akceptacji KPO od jakichkolwiek innych warunków jest po prostu niezgodne z prawem. Należy się oswajać z myślą, że mimo straszenia, prężenia muskułów, te pieniądze w ko … czytaj dalej
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS