KGHM MKS Zagłębie Lubin zakończyło swoją przygodę z EHF Champions League. W ostatnim meczu tych prestiżowych rozgrywek Mistrzynie Polski przegrały na wyjeździe z Krim Mercator Lublana 19:32. Lubinianki rozegrały prawdziwy maraton meczowy, a Lidze Mistrzyń zebrały doświadczenie, rywalizując z najlepszymi zespołami i zawodniczkami na świecie.

KGHM MKS Zagłębie zaczęło od prowadzenia 1:0 i 2:1. W początkowych fragmentach gra Mistrzyń Polski wyglądała naprawdę dobrze, ale później do głosu doszły wielokrotne złote medalistki slowenskiej ekstraklasy. Krim zaczął dorzucać kolejne bramki i wyszedł na wyraźniejsze prowadzenie. Miedziowe obudziły się w porę i zaczęły zmniejszać straty do 3-4 bramek. Niestety ostatnie minuty pierwszej połowy to znów lepsza postawa zespołu ze stolicy Słowenii, która znów zaczęła wygrywać wyraźnie, prowadzącdo przerwy 18:10.

Pierwsza bramka po zmianie stron padła dopiero po czterech minutach gry. Lubinianki miały swoje szanse, ale nie potrafiły znaleźć sposobu na obronę i bramkę Krim. Sztab szkoleniowy Mistrzyń Polski dał szanse zmienniczkom, a w obliczu natłoku meczów rotowanie składem było ważne. KGHM MKS Zagłębie starało się nadrabiać straty, ale to rywalki rzucały kolejne bramki. Mistrzynie Polski swoją przygodę z Ligą Mistrzyń zakończyły efektowna wrzutka zakończona przez Darię Michalak, która ustaliła wynik spotkania.