A A+ A++

“Dawid idzie dla Janka Kozuba” – ten napis na koszulce wyjaśnia cel akcji. Mężczyzna wyruszył dziś w górską trasę. Chce pieszo pokonać Główny Szlak Karpacki – trasę o długości 450 km.

Swoją wędrówkę chce połączyć z czymś dobrym, dlatego wspólnie z Restauracją Schronisko Bukowina wesprą małego wojownika, Janka Kozuba, który walczy ze śmiertelną chorobą SMA.

Dziennie będzie przemierzał około 30 km, śpiąc głównie pod namiotem z dala od cywilizacji. Za każdy przemierzony kilometr Schronisko Bukowina wpłaci złotówkę na zbiórkę dla Janka.

– Co więcej, jeśli ktoś zdecyduje się dołączyć do Dawida i przejść z nim chociażby 5 kilometrów, zapłacimy również za kilometry tej osoby – deklaruje właściciel restauracji, Łukasz Zadylak.

“Zmagamy się z najcięższym typem SMA! Jaś ma coraz poważniejsze problemy z oddychaniem – większą część dnia powinien przebywać pod respiratorem! W złym stanie jest także kręgosłup, a ze względu na niską masę ciała Janek nie kwalifikuje się do korekcji wady za pomocą gorsetu lub ortez. Pojawiają się też coraz większe trudności z przełykaniem. Bez terapii może bardzo szybko stracić tę umiejętność” – wyjaśniają rodzice kilkumiesięcznego chłopca.

Choroba postępuje u dziecka w zastraszającym tempie. W każdej chwili jego stan może się drastycznie pogorszyć, dlatego terapia genowa musi odbyć się jak najszybciej.

Teraz celem jest zbiórka miliona zł. – Zachęcamy do wsparcia Dawida, a co za tym idzie – małego Janka! Kto nie może dołączyć do wędrówki, a chciałby wesprzeć młodego chłopca, może to zrobić wpłacając dowolną kwotę na konto zbiórki – namawiają pracownicy bukowiańskiej restauracji.

Zbiórka oraz informacje na temat chłopca znajdują się na platformie POMAGAM.

opr.s/

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBezpieczeństwo podczas pracy na roli – dbaj o swoje życie!
Następny artykułJaka sytuacja pandemiczna w powiecie świdnickim, na Dolnym Śląsku i w kraju?