W piątek kandydaci ubiegający się o fotel prezydenta Rzeszowa w przedterminowych wyborach, muszą złożyć podpisy poparcia pod swoimi kandydaturami. Wymagana przepisami liczba podpisów to 3 tys. W praktyce należało zebrać więcej, by po weryfikacji była to właśnie ta liczba.
Kazimierz Rochecki rezygnuje. Nie zebrał 3 tys. podpisów
Tego warunku nie udało się zrealizować Kazimierzowi Rocheckiemu. – Nie udało mi się zebrać 3 tys. podpisów. Zdołałem zebrać ponad 2 tys. Chodziłem od bloku do bloku, ale w dobie koronawirusa ludzie różnie reagują. Czasem wręcz nieprzyjaźnie. Poświęciłem bardzo dużo czasu i pracy, ale nie zdołałem spełnić tego warunku – przyznaje Kazimierz Rochecki. Zdecydował się poprzeć Ewę Leniart, wojewodę podkarpacką, która w wyborach na prezydenta Rzeszowa, startuje z poparciem PiS. – Jej program jest niemal tożsamy z moim i z programem stowarzyszenia. Głównie walczymy o tereny zielone i czyste powietrze w mieście, a co za tym idzie – o zdrowie mieszkańców – mówi Kazimierz Rochecki.
Członek ruchu miejskiego Razem dla Rzeszowa popiera Ewę Leniart
Rochecki to były działacz Samoobrony, przewodniczący Rady Osiedla Śródmieście w Rzeszowie, wiceprzewodniczący stowarzyszenia Nasz Czysty i Zdrowy Rzeszów, które tworzy Razem dla Rzeszowa.
Razem dla Rzeszowa to ruch zawiązany latem ubiegłego roku przez 11 ruchów i stowarzyszeń działających w różnych częściach miasta i walczących głównie z chaosem urbanizacyjnym. W poniedziałek, 12 kwietnia, Razem dla Rzeszowa złożyło doniesienie do prokuratury na Tadeusza Ferenca, byłego prezydenta Rzeszowa. Chodzi głównie o decyzje o warunkach zabudowy i pozwolenia budowlane, które miały być w mieście wydawane z naruszeniem prawa. Ruch zarzuca byłemu prezydentowi nadużycie władzy.
Kazimierz Rochecki jest także koordynatorem programu Społeczni Strażnicy Drzew, które zdobyło ponad 20 tys. euro ze środków unijnych.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS