A A+ A++
Władze Katowic w końcu ugięły się pod masową krytyką koncepcji Systemu Informacji Miejskiej i zapowiedziały wprowadzenie zmian. Mają w tym pomóc eksperci z Akademii Sztuk Pięknych.

Przypomnijmy, kiedy napisaliśmy, że Miejski Zarząd Ulic i Mostów ogłosił przetarg na wprowadzenie SIM (to m.in. oznakowanie ulic, budynków, placów), w środowisku projektantów zawrzało. Specjaliści zarzucali wybranej przez miasto koncepcji niespójność oraz szkolne błędy związane z kolorystyką czy krojem pisma. Koncepcję stworzyła firma Linia Projekty. To dokładnie ten sam projekt, który od kilku lat wdrażany jest w Tychach. Katowice nie przeprowadziły konkursu na SIM i tak naprawdę nikt nie wiedział, że zamierzają go wdrożyć właśnie teraz. To też bardzo nie spodobało się środowisku twórców.

Przez kilka tygodni władze Katowic nie zabierały głosu w tej sprawie i nie odpowiadały na krytykę. Jedynym komunikatem był właściwie ten, że system sprawdza się w Tychach.

PRZECZYTAJ TEŻ: Masakra, podstawowe błędy, amatorskie rozwiązania. Projektanci ostro krytykują System Informacji Miejskiej, który chcą wdrożyć Katowice [WYWIAD]

W końcu jednak prezydent wziął pod uwagę głosy środowiska projektantów. Powołany zostanie zespół konsultacyjny, którego celem będzie modyfikacja SIM. W skład zespołu wejdą przedstawiciele Akademii Sztuk Pięknych, Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych, urzędu miasta oraz pracowni Linia Projekty, która przygotowała koncepcję SIM. Jak to ma wyglądać w praktyce? Nie wiadomo, bo urząd miasta już zapowiedział, że żadnych informacji w tej sprawie na razie nie przekaże.

Środowisko projektantów deklarację prezydenta odbiera pozytywnie, choć też nie zna jeszcze żadnych szczegółów. – My już mamy powołany zespół ludzi, którzy będą mogli wesprzeć proces zmian koncepcji SIM. To osoby, które mają doświadczenie w projektowaniu tego typu rzeczy. Nie wyobrażam sobie, żeby nasze uwagi nie zostały uwzględnione, bo obecna koncepcja wymaga zmian graficznych, typograficznych i być może również technologicznych. Mamy też zespół researcherów i badaczy, którzy będą mogli dostarczyć informację m.in. na temat preferencji funkcjonalnych, które pozwolą rozwijać w przyszłości SIM na innych mediach, np. w aplikacji miejskiej – mówi dr. hab. Justyna Kucharczyk, prorektor ds. badań i współpracy w ASP w Katowicach.

Na razie nie zostały ustalone finansowe szczegóły współpracy miasta z ASP.

Urząd miasta nadal nie odpowiedział na nasze pytania odnośnie SIM. Zapytaliśmy ile kosztowała przygotowana dla Katowic koncepcja i w jakim trybie została wybrana.

Share and Enjoy !

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPornhub – VISA i MasterCard wciąż nie umożliwiają płatności, więc serwis akceptuje przelewy wyłącznie kryptowalutami
Następny artykułPS5 i 20 mln zablokowanych botów w 30 minut. Sklep potwierdza wymagającą rywalizację