A A+ A++

W swoich przedstawieniach artyści  przyglądają się życiu  społeczno–politycznemu na świecie. Opisują współczesne mechanizmy społeczne i analizują  aktualne wydarzenia. Te 35 lat, to dla mnie jak 35 sekund – mówi aktorka Marta Strzałko.

Czujemy się młodo. Chcemy być aktywni.Chcemy działać i tworzyć dla naszych widzów.To  doznania, doświadczenia i podróże po rożnych krajach i kulturach. Naszym największym Mecenasem był i jest Uniwersytet mienia Adama Mickiewicza w Poznaniu. To Uniwersytet udostępnił na naszą działalność miejsce w Maskach w Domu Studenckim Hanka w Alejach Niepodległości. To tu powstały wszystkie nasze spektakle. Czujemy ogromną wdzięczność, że to właśnie w tych murach i ze wsparciem tej instytucji mogliśmy tworzyć

– dodaje Strzałko.

22-ego października spektakl “Euredyka” zobaczy chińska publiczność. Dotyka on aktualnego problemu uchodźców na wyspie Lesbos, gdzie trafiła głowa mitycznego Orfeusza po jego śmierci.

Teatr Biuro Podróży był uczestnikiem największych światowych festiwali teatralnych, jest laureatem  prestiżowych nagród. Jednym z jego najważniejszych spektakli jest “Carmen Funebre”. Widowisko powstało w 1994 roku. Jak mówią artyści Inspiracją były nasilające się konflikty etniczne, wybuchy nacjonalizmu i wojna w Bośni.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułW mieszkaniu w Kaliszu odnaleziono ciało mężczyzny i martwe koty
Następny artykułJarocińskie świątynie z rządowym wsparciem