A A+ A++

Krajowy Sąd Karny i Administracyjny (Audiencia Nacional) Hiszpanii skazał na kary pozbawienia wolności od 2 do 15,5 lat 19 osób związanych z tzw. Grupą Correi, hiszpańskiego przedsiębiorcy powiązanego z centroprawicową Partią Ludową (PP).

Prowadzący proces sędzia orzekł, że skazane osoby doprowadziły do nadużyć finansowych w związku z organizacją w Walencji w 2006 r. V Światowego Kongresu Rodzin. W orzeczeniu potwierdzono, że grupa, którą kierował Francisco Correa, w sposób nieuzasadniony podwyższyła m.in. wartość systemu nagłośnienia oraz zakupu telebimów służących transmisji wydarzenia z udziałem papieża Benedykta XVI.

Werdykt wpisuje się w trwające od kilku lat wielowątkowe dochodzenie dotyczące korupcji w „sprawie Gürtel”. Jedną z wcześniejszych jego konsekwencji było m.in. odsunięcie od władzy rządu szefa PP Mariano Rajoya w maju 2018 r. Zdymisjonowanie centroprawicowego gabinetu nastąpiło krótko po ukaraniu PP za czerpanie korzyści z korupcji.

W innych wyrokach dotyczących korupcji członków Grupy Correi skazano blisko 30 osób za płatną protekcję, fałszerstwa i pranie brudnych pieniędzy. Lider siatki korupcyjnej, która miała prowadzić proceder już w latach 80. XX w., usłyszał w 2018 r. wyrok 51 lat i 11 miesięcy pozbawienia wolności.

Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułStabilna sytuacja na rynku pracy w województwie śląskim
Następny artykułPoczątki kina w Polsce. Seans za 20 kopiejek i pierwsza wytwórnia filmowa