A A+ A++

Poruszanie się pojazdem o nacisku na pojedynczą oś nieprzekraczającym 11 500 kg nie narusza prawa unijnego i jest dopuszczalne w Polsce bez dodatkowych zezwoleń.

Wejście Polski do Unii Europejskiej umożliwiło swobodne podróżowanie i podejmowanie legalnej pracy za granicą, a firmom dało nieskrępowany dostęp do unijnego rynku. Oznaczało również liczne unijne regulacje, które stały się elementem krajowego porządku prawnego. W tym także zasady, które w wielu przypadkach korzystnie przekładały się na sytuację firm czy zwykłych obywateli. Jak istotne dla sytuacji przedsiębiorcy może być prawo unijne, potwierdza jeden z najnowszych wyroków Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie z 27 sierpnia 2020 r.

Waga na szali

Spór w sprawie dotyczył 5 tys. zł kary za przejazd po drogach publicznych pojazdem nienormatywnym. Kłopoty ukaranego przedsiębiorcy, właściciela firmy przewozowej, zaczęły się, gdy celnicy przeprowadzili kontrolę jego ciężarówki wyjeżdżającej z terytorium Polski. Dokonali m.in. pomiaru wymiarów zewnętrznych, nacisków osi oraz masy całkowitej pojazdu i stwierdzili przekroczenia dopuszczalnej normy. Sku…

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułEuropejski potentat wybuduje na zachodzie Łodzi wielki park logistyczny. Jest pierwszy najemca
Następny artykułUM Gorzów Wielkopolski: Kulinarna uczta na Starym Rynku 26-09-2020