A A+ A++

Wydawać by się mogło, że powoli, wraz z kończącym się boomem na kryptowaluty, sytuacja na rynku kart graficznych znacznie się poprawi. W przypadku Nvidii o takim zjawisku jak najbardziej można mówić. Niestety jeszcze do niedawna jedyny konkurent „zielonych” (Intel na razie raczkuje ze swoimi GPU, choć nie można mu odmówić ambicji), czyli AMD, nie może powiedzieć tego samego. Wręcz przeciwnie – koncern odnotowuje ogromny spadek udziałów w rynku. Karty graficzne „czerwonych” znajdują się w zaledwie zaledwie 10% komputerów, co daje najgorszy wynik od ponad 20 lat! Idealnie przedstawia to wykres sporządzony przez 3DCenter.

W tym całym kryzysie jest tylko jeden wygrany: Nvidia, która jest w niezwykle komfortowej sytuacji. Zieloni odpowiadają za sprzedaż niemal dziewięciu na dziesięć kart graficznych w ostatnim kwartale. Są to w większości przecenione modele z serii RTX 3000.

Podobny trend był widoczny po poprzednim krachu kryptowalutowym. Wtedy udział AMD w rynku wzrósł do 35% na początku 2018 roku, po czym niecały rok później spadł do ledwie 20%. Tym razem sytuacja wygląda jeszcze gorzej, ponieważ Nvidia zamiast 80% jest bliska totalnego zdominowania tego rynku. Takiej sytuacji żaden konsument nie chce. Być może sytuacja zmieni się nieco po premierze kart graficznych z serii RX 7000.

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – tvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułEkologiczne warsztaty w Lubszy
Następny artykułIntel DLVR – BIOS od firmy ASUS zawiera ślady funkcji dla chipów Raptor Lake. Jest ona jednak nieaktywna