Karatecy z Zielonki kolejny raz zaprezentowali wysoką formę. Tym razem odnieśli ogromne sukcesy podczas Pucharu Europy Juniorów w Rydze w miniony weekend.

Do rywalizacji w międzynarodowych zawodach stanęło ponad 400 karateków z 27 klubów z Łotwy, Litwy, Estonii, Czech, Ukrainy, Szwecji i Polski. Nasz kraj reprezentowany był przez 115 osób, a wśród nich było 9 zawodników z Zielonki.

Największe sukcesy odnieśli Jakub Malinowski oraz Krzesimir Karbownik, którzy zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowo – wagowych i tym samym zdobyli Puchar Europy Juniorów.

Na wyróżnienie zasługuje również trzecie miejsce zajęte przez najmłodszego reprezentanta Zielonki, ucznia Szkoły Podstawowej nr 3  – Nikodema Tabęckiego,

Zawody na Łotwie to preludium do wyczerpującego sezonu karateków KSW KYOKUSHIN, w którym czekają nas Mistrzostwa Polski w Wieliczce oraz Mistrzostwa Europy w Turcji.

Źródło: UM Zielonka