Do rywalizacji Mistrzostw, które odbyły się w niedzielę 20 marca w Bartoszycach, przystąpiło 300 zawodników z 39 klubów województw podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego i warmińsko-mazurskiego. Łomżyński Klub Karate wystawił 5-osobową reprezentację, która wróciła z 3 medalami.

Najlepiej zaprezentował się Łukasz Michalak, który wygrał w konkurencji kumite (walki) juniorów (16-17 lat) w kategorii wagowej -70 kg. Swoje pojedynki wygrywał zdecydowanie, a walkę półfinałową zakończył przed czasem. Najpierw zdobył pół punktu przez czyste trafienie na głowę przeciwnika, a następnie kolejnym silnym kopnięciem na udo pozbawił go możliwości kontynuowania walki. W pojedynku finałowym przeciwnik z Suwałk dał się zaskoczyć Łukaszowi  czystym trafieniem na strefę głowy, co spowodowało jednogłośną decyzję sędziów o zakończeniu starcia..

Brązowy medal w konkurencji kata (układy) młodziczek zdobyła Magda Krajewska, która w stawce ponad 20 zawodniczek po pierwszej turze zajmowała 1 miejsce. Niestety mały błąd w turze finałowej spowodował spadek na 3 pozycję. Wysokie 5 miejsce w tej kategorii zajęła Zosia Gałązka. Z brązowym medalem wrócił Adam Burczyk walczący w kategorii junior młodszy (14-15 lat) -55 kg. Po wygranej jednej walce na pozycji 5-8 zakończyła rywalizację Maja Jakubiak w kategorii juniorek –55 kg.