Wideorejestrator to gadżet, który kosztuje naprawdę niewiele, a w razie kolizji nie z twojej winy pozwoli ci sporo zaoszczędzić. To doskonały kompan osób, które często wybierają się w długie trasy.
Podziel się
Kamera samochodowa przyda się nie tylko podczas kolizji (Shutterstock.com)
Dobra kamerka to gwarancja doskonałej jakości obrazu zarówno w dzień, jak i w nocy. Posiadanie urządzenia, które będzie monitorować twoją trasę, ma wiele zalet.
Kamera w aucie może się przydać
Rejestrator przydaje się szczególnie wtedy, gdy dochodzi do niebezpiecznych sytuacji na drodze, takich jak drobne stłuczki czy poważniejsze kolizje. Materiał wideo to ważny dowód w przypadku, gdy trzeba ustalić sprawcę niebezpiecznej sytuacji na drodze zwłaszcza wtedy, gdy nie ma innych świadków zdarzenia. Kamerka przyda się również w sytuacji, gdy pomiary błędnie wykażą przekroczenie prędkości. Wystarczy zaopatrzyć się w wideorejestrator z modułem GPS.
Postaw na dobrą jakość nagrywania
Dobry rejestrator jazdy powinien mieć możliwość nagrywania filmów w jak najlepszej jakości. Obecnie standardem jest Full HD, choć na rynku można spotkać również tańsze modele z obrazem w jakości HD Ready. Pojemność karty pamięci również jest kluczowa, ponieważ im jest ona większa, tym dłuższy materiał możemy zapisać w konkretnej rozdzielczości. Przyjmuje się, że 1 GB pamięci zmieści mniej więcej 10 minut filmu w rozdzielczości HD (Full HD jeszcze mniej).
Miej na uwadze również liczbę wyświetlanych klatek na sekundę. Może się bowiem zdarzyć, że płynny obraz będzie wyświetlać się jedynie przy mniejszych rozdzielczościach, a wideo w lepszej jakości będzie poszatkowane niczym pokaz slajdów.
Podziel się
Dobre nagranie w każdych warunkach
Pamiętaj, że równie istotne co jakość nagrywania będą szerokie kąty nagrywania. Każdy kierowca wie, że ograniczone pole widzenia nie pozwala dobrze ocenić sytuacji na drodze. W związku z tym zbyt wąski kąt nagrywania sprawi, że w przypadku kolizji uwieczniony zostanie co najwyżej tył samochodu jadącego z przodu. To niewiele pomoże. Pamiętaj, że większy kąt oznacza również wyższą cenę. Na szczęście nie trzeba przepłacać. Optymalna szerokość na poziomie 140-170 st. w zupełności wystarczy.
Kolejnym istotnym parametrem jest wielkość matrycy. To od niej zależy, jak urządzenie poradzi sobie podczas filmowania scenerii nocnej. Duża matryca oznacza większe komórki światłoczułe, a to od nich zależy niwelowanie szumów i ostrość filmów nocnych. Mając kamerkę ze sporej wielkości matrycą możesz zapomnieć o przymglonym i niewyraźnym obrazie. Dlatego jeśli często zdarza ci się podróżować nocami, lepiej będzie zaopatrzyć się w kamerę z lepszą matrycą.
Przy zakupie kamerki najlepiej będzie przekonać się o jej możliwościach na własne oczy. W sieci znajdziesz rozmaite testy kamer w różnych warunkach pogodowych i o różnej porze dnia. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę model kamerki i zobaczyć, jak radzi sobie w różnych warunkach pogodowych. Nie musisz zdawać się na czysty przypadek.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS