A A+ A++

Władze kalifornijskiego miasta Santa Monica promowały na swoim Twitterze przelot amerykańskich sił powietrznych nad meczem Super Bowl. Dobór zdjęcia rozśmieszył jednak internautów do łez.

W niedzielę na stadionie SoFi Stadium w Inglewood odbył się pięćdziesiąty szósty Super Bowl, jak w USA nazywa się finałowy mecz o mistrzostwo zawodowej ligi NFL. Tym razem drużyna Los Angeles Rams pokonała w nim Cincinnati Bengals. Super Bowl to najważniejsze wydarzenie sportowe w USA, mające status nieformalnego święta narodowego.

Tradycyjnym elementem ważniejszych meczy futbolu amerykańskiego jest tzw. flyover. Polega na tym, że w momencie śpiewania hymnu USA przed meczem nad stadionem, na małej wysokości, przelatują samoloty wojskowe. Tegoroczny Super Bowl nie był wyjątkiem. Siły Powietrzne wysłały nad stadion SoFi formację składającą się z myśliwców F-16, F-22, F-35, szturmowego A-10 oraz zabytkowego myśliwca z czasów II Wojny Światowej P-51 Mustang.

Władze Santa Monica postanowiły poinformować swoich mieszkańców na oficjalnym miejskim Twitterze, że zmierzające nad stadion samoloty przelecą nad ich głowami. „Tuż przed 15 30 US Air Force przeleci nad Santa Monica i Malibu w przygotowaniu na odśpiewanie Hymnu Narodowego na Super Bowl na Stadionie SoFi” – napisali. Zdziwieni internauci zauważyli jednak, że ten wpis nie został zilustrowany zdjęciem jednej z maszyn, które faktycznie wzięły w nim udział, a…rosyjskiego myśliwca Mig-29.

Internauci nie szczędzili sobie kpin. „No weźcie ludzie, mówimy o Santa Monica” – skomentował jeden z nich – „To BYŁ rosyjski Mig-29, ale teraz identyfikuje się jako F-35 Lightning”. „Jeżeli zobaczycie jedną z tych maszyn nad Super Bowl, to lepiej żeby ścigał ją F-22” – dodał inny. „To jest tak samo dokładne jak wasze zdjęcie” – napisał kolejny dodając do wpisu zdjęcie niemieckiego Sztukasa. Nie zabrakło też nawiązań do Czerwonego Świtu – słynnego filmu z lat 80tych opowiadającego o rosyjskiej inwazji na USA.

Źródło: Twitter Autor: WM

Fot. PAP/EPA/DAVID SWANSON

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułGrzegorz Wójcik – Pejzaż – BWA Galeria Sanocka zaprasza
Następny artykułCzym była Armia Krajowa? Wywiad z dr hab. Waldemarem Grabowskim